Czekasz na nowego iPhone’a SE? Musisz uzbroić się w cierpliwość

Kiedy zobaczymy nową generację iPhone’a SE? Niektórzy mogą się już niecierpliwić, bowiem od premiery ostatniego przedstawiciela tej linii smartfonów minęły ponad dwa lata. Niestety, trzeba jeszcze trochę poczekać.

Nowy iPhone SE – kiedy premiera?

Jak przed chwilą wspomniałem, aktualnie ostatni iPhone SE pojawił się na początku marca 2022 roku. Natomiast następcy, mimo iż minęło już trochę czasu, wciąż nie widać. Z pewnością oczekiwanie niektórych osób podsycają liczne, nieoficjalne informacje, które pojawiają się w internecie i zdradzają część planów Apple.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że zespół Tima Cooka planuje spore zmiany względem linii iPhone SE, a także poznaliśmy prawdopodobną specyfikację nadchodzącego urządzenia. Podobno smartfon ma przypominać iPhone’a 13/14 – dostaniemy więc charakterystycznego notcha. Przekątna ekranu wyniesie 6,1 cala.

Sercem urządzenia ma być układ mobilny Apple A16 Bionic, który zadebiutował w modelu 14 Pro. Na pokładzie znajdzie się też modem Snapdragon X70 oraz chip UWB Apple U1. Główny, umieszczony z tyłu aparat będzie oparty na sensorze IMX503 z przysłoną f/1.8. Do tego dojdzie akumulator o pojemności około 3000 mAh.

Omawiany smartfon zapowiada się ciekawiej od poprzednika, ale nie należy nastawiać się na jakąkolwiek rewolucję. Najpewniej dostaniemy propozycję, która będzie skierowana dla osób koniecznie chcących mieć iPhone’a, ale tańszego od modeli z głównej linii. Model SE, względem podobnych cenowo smartfonów z Androidem, może okazać się odczuwalnie gorszy w kwestii specyfikacji.

iPhone 13
iPhone 13 (źródło: Apple)

Kiedy zobaczymy nową generację iPhone’a SE? Według najnowszego raportu, opublikowanego przez serwis The Information, premiera ma odbyć się wiosną 2025 roku. Wszyscy, którzy czekają na ten model muszą uzbroić się w cierpliwość.

Na nowe, mocarne komputery Mac też trzeba poczekać

Mark Gurman z Bloomberga, znany z ujawniania tego, co planuje Tim Cook, tym razem podzielił się informacjami na temat nowych komputerów Mac. Według niego kolejne generacje Maca Studio i Maca Pro zobaczymy dopiero w połowie przyszłego roku. Na ich pokładzie znajdą się procesory z rodziny Apple M4, która dość nietypowo zadebiutowała w tym roku w iPadach Pro.

Gurman dodaje, że w połowie 2025 roku Apple pokaże co najmniej jeszcze jeden nowy produkt. Otóż firma ma zaprezentować nowego AirTaga. Lokalizator jest rozwijany pod nazwą kodową B589 i obecnie kończone są testy produkcyjne z partnerami w Azji. Podobno lokalizator ma otrzymać jakąś formę integracji z Apple Vision Pro, ale szczegóły nie są znane.