nowy new Teclast P30 Air tablet
Teclast P30 Air (źródło: Teclast)

To przyzwoity tablet w przystępnej cenie. Kupisz go już za kilka dni

Znalezienie ciekawego tabletu nie jest trudne. Większym wysiłkiem jest natomiast wybranie z tego gąszczu jednocześnie przyzwoicie wyposażonego i przystępnie wycenionego urządzenia. Nowy Teclast P30 Air spełnia oba te warunki. Klienci będą mogli kupić ten model już za kilka dni.

Co oferuje Teclast P30 Air? (specyfikacja)

Należy zacząć od tego, dlaczego Teclast P30 Air otrzymał dopisek „Air” w nazwie. Jak podaje producent, jest on niewiarygodnie cienki, ponieważ ma grubość zaledwie 7,8 mm oraz nieprawdopodobnie lekki, bowiem waży tylko 420 gramów. Jednocześnie warto podkreślić, że obudowa urządzenia jest wykonana z metalu, dzięki czemu ma być odporne i wytrzymałe.

nowy new Teclast P30 Air tablet
Teclast P30 Air (źródło: Teclast)

Teclast P30 Air wyposażono w wyświetlacz IPS od BOE Technology (firma ta będzie też dostarczać ekrany do nowych iPhone’ów), który cechuje się proporcjami 16:10 i rozdzielczością 1920×1200 pikseli oraz typową jasnością na poziomie 300 cd/m2 i wsparciem dla śledzenia dotyku z częstotliwością do 120 Hz. Producent podkreśla też, że wyświetlacz wykorzystuje technologię TDDI, która integruje panel dotykowy z istniejącą strukturą ekranu LCD bez dodatkowych warstw, efektywnie redukując refleksy, a także poprawiając przepuszczanie światła i jakość obrazu.

Teclast P30 Air napędza procesor MediaTek MT6762 (MediaTek Helio P22) z ośmioma rdzeniami Cortex-A53 o maksymalnej częstotliwości taktowania 2,0 GHz, który jest wykonany z wykorzystaniem 12-nm procesu technologicznego. Ponadto tablet zaoferuje 4 GB RAM i 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej, a tę ostatnią będzie można dodatkowo rozszerzyć przy pomocy karty microSD o pojemności nawet 1 TB.

Teclast P30 Air ma na pokładzie również głośniki stereo oraz dwa sloty na karty SIM w formacie nano, gdzie jeden jest współdzielony z miejscem na kartę pamięci microSD. Urządzenie obsługuje technologię 4G LTE i zapewnia wsparcie dla rozmów w standardzie VoLTE. Ponadto tablet dysponuje modułami Bluetooth 5.0 i WiFi 802.11ac (według deklaracji producenta, prędkość transmisji danych sięga 433 Mbit/s).

Urządzenie obsługuje też cztery systemy lokalizacyjne GNSS – GPS, Glonass, Galileo i BDS oraz zapewnia wsparcie dla A-GPS. Do tego jego specyfikacja obejmuje również m.in. aparat o rozdzielczości 8 Mpix z diodą doświetlającą na tyle i 5 Mpix na przodzie, a także port USB-C. Całość pracuje na systemie Android 12 z dostępem do aplikacji Google.

nowy new Teclast P30 Air tablet
Teclast P30 Air (źródło: Teclast)

Cena tabletu Teclast P30 Air jest atrakcyjna i przystępna (dostępność, gdzie kupić?)

Teclast P30 Air będzie dostępny w sprzedaży już od 8 sierpnia 2022 roku, a jego cena ma zaczynać się już od 119,99 dolarów, co jest równowartością ~560 złotych. Zainteresowani klienci kupią ten nowy model m.in. w oficjalnym sklepie internetowym marki Teclast na platformie AliExpress (również w zestawie z dedykowanym etui Folio Case).