Więcej internetu w ofercie na kartę (źródło: Orange)
Więcej internetu w ofercie na kartę (źródło: Orange)

Orange ma nową, bardzo atrakcyjną ofertę na kartę

Orange majstruje intensywnie przy ofertach na kartę, chcąc najprawdopodobniej zminimalizować koszty, związane z utrzymywaniem tych serwisów przy życiu. Jednym z pomysłów jest powiększenie pakietów usług, z naprawdę korzystną liczbą gigabajtów.

Utrzymanie karty może się opłacić

W ostatnim czasie operator poświęca zdecydowanie więcej uwagi ofercie na kartę niż dotychczas. Niedawno pisaliśmy o opłatach, jakie klienci będą musieli ponieść, aby utrzymać rzadko używane numery. Teraz zaś następują zmiany w pakietach, które ucieszą tych najbardziej wymagających użytkowników taryfy.

Bez limitu w Orange na kartę, czyli „Rozmowy, SMS-y i MMS-y + 150 GB” za 90 złotych – oto najnowsze rozwiązanie, jakie operator proponuje użytkownikom taryfy Orange na kartę. Pakiet umożliwia korzystanie z tego zestawu przez aż trzy miesiące, bez konieczności sprawdzania ważności oraz stanu konta. Co ciekawe, pakiet można aktywować zarówno w wydaniu jednorazowym, jak i cyklicznym.

Usługę można uruchomić w aplikacji Mój Orange, ale również standardowym kodem USSD. Kod *101*1*93# aktywuje ją jednorazowo, podczas gdy *101*2*93# zastosuje wersję cykliczną. Kolejnym sposobem uruchomienia pakietu jest wiadomość SMS o treści AKT93 lub AKT93 CYKL pod numer 630. Spoglądając na regulamin usługi, warto zauważyć, iż ważność pakietu obejmuje 93 dni.

fot. Orange Polska
fot. Orange Polska

Usprawnienia w Orange na kartę

Pomarańczowa ekipa postanowiła ułatwić nieco życie użytkownikom swoich usług, wprowadzając do nich kilka kluczowych ułatwień. Od teraz łączenie jednorazowych i odnawialnych pakietów nie będzie stanowić większych problemów. Daty ważności oraz posiadane gigabajty zostaną do siebie dodane, nie powodując zbędnych konfliktów po stronie wewnętrznego oprogramowania operatora.

Jeżeli usługa się nie odnowi, na przykład z powodu braku środków na koncie, nie będzie to stanowić problemu. Gigabajty znajdujące się w portfelu będą czekać na uiszczenie opłaty do końca ich ważności. Gdy ta przejdzie poprawnie, wartości nowych i starych pakietów zsumują się, jak w poprzednim opisanym przykładzie.

Małe kroki, lecz zdecydowanie cieszą. Widać, że Orange nie chce jeszcze całkowicie kończyć z ofertami na kartę, zatrzymując ich użytkowników takimi korzystnymi promocjami.