Nokia logo
Nokia logo (źródło: Nokia)

Nokia X21 5G wygląda naprawdę słabo, ale przecież liczy się wnętrze, prawda?

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie, że nowa Nokia X21 5G wygląda tak, jakby zadaniem działu projektowego było stworzenie „najmniej wyróżniającego się smartfona 2022 roku”. Mówi się jednak, że najważniejsze jest wnętrze, a specyfikacja tego modelu zapowiada się całkiem nieźle.

Nowa Nokia X21 5G nie zachwyca. Przynajmniej wyglądem

Rendery, przedstawiające zarówno przód, jak i panel tylny smartfona, pojawiły się w serwisie Twitter, na koncie użytkownika, posługującego się nickiem Nlopt70. Przy okazji ujawnił on też kilka szczegółów na temat specyfikacji modelu Nokia X21 5G.

nokia x21 5g render
Kiedy wrzucisz do generatora obrazów frazę „Niedrogi smartfon z 2019 roku” (Źródło: Nlopot70)

Może zacznę od obawy dotyczącej bryły urządzenia. Całość jest tak do bólu generyczna i pozbawiona wyrazu, że logo marki Nokia można by zastąpić dowolnym logiem małej chińskiej marki i nikt by nie stwierdził, że coś tu nie pasuje. A przecież dziś nawet telefony za 1000 złotych potrafią wyróżniać się designem na tle konkurencji.

Wygląd nowej Nokii nie zachwyca, ale specyfikacja będzie atrakcyjna

Według słów informatora, Nokia X21 5G ma otrzymać wyświetlacz OLED o przekątnej 6,7 cala z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Rozdzielczość ekranu pozostaje na tę chwilę nieznana, aczkolwiek patrząc na resztę podzespołów, skłaniałbym się ku przynajmniej Full HD+.

Nokia X21 5G zaliczy też progres w kwestii zastosowanego procesora. Poprzedni model, Nokia X20, korzystał ze Snapdragona 480, natomiast w następcy ma się znaleźć platforma mobilna Qualcomm Snapdragon 695. Tak, jak w poprzedniku, również i tutaj możemy liczyć na moduł 5G. Smartfon ma być dostępny w dwóch konfiguracjach z 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz 8 GB RAM i 256 GB miejsca na dane.

Jeżeli zaś chodzi o aparaty, to wiadomo, że na panelu tylnym znajdą się trzy obiektywy: główny 64 Mpix, ultraszerokokątny o rozdzielczości 13 Mpix oraz soczewka time of flight (ToF). Nokia wykorzysta również optykę ZEISS i technologię PureView. Całość zasili akumulator o pojemności 5000 mAh.

To same źródło udostępniło też zdjęcie panelu tylnego nowego smartfona z serii G, z zestawem trzech aparatów z tyłu, modułem 5G i wyświetlaczem Full HD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na rynek mają również wkrótce trafić odgrzewane kotlety w postaci uwspółcześnionych telefonów marki Nokia sprzed lat: modeli 5710 XA, 8210 4G oraz 2660 Flip.