Revolut nowe new logo
źródło: Revolut

Nie zdziw się, gdy następnym razem uruchomisz aplikację Revolut

Revolut wysłał do nas niespodziewaną wiadomość. Ogłosił udostępnienie nowej, 10. już wersji swojej aplikacji, choć 9. jest dostępna od zaledwie pół roku. Zobacz, co się zmieni, żebyś nie był/a zaskoczony/a, gdy następnym razem uruchomisz aplikację.

Nowa aplikacja Revolut 10 już dostępna

Nie spodziewaliśmy się, że Revolut udostępni w najbliższym czasie nową wersję swojej aplikacji, ponieważ – jak zostało wspomniane – dotychczas najnowszą z cyfrą „9” na początku wprowadzono w kwietniu 2023 roku, czyli zaledwie pół roku temu! Najwyraźniej jednak uznano, że przyszła pora na wydanie kolejnej wersji, a oznaczenie jej nową liczbą wskazuje, że wprowadza ona znaczące zmiany.

Revolut informuje, że nowy design aplikacji ma ułatwić codzienny obrót pieniędzmi i powstał z myślą o osobach, które korzystają z jego usług regularnie lub traktują jako swoje konto główne. Jednocześnie usunięto elementy, które klienci wskazywali jako wprowadzające szum, dzięki czemu interfejs stał się przejrzysty, a dostępne funkcje ułożone zgodnie z hierarchią.

Z ekranu startowego można przejść do każdego z kont i każdej z kart, a także produktów inwestycyjnych i usług związanych ze stylem życia. Istnieje również możliwość zmiany wyglądu aplikacji, głównego motywu i widżetów na ekranie startowej oraz wybrania tapety i tła.

aplikacja Revolut 10
źródło: Revolut

Zmieniono również nazwę Sejfów Vaults na Pockets (pol. Kieszonki), które też można współdzielić z innymi osobami. W tej sekcji znajduje się także „kieszonka”, do której trafia cashback. Z kolei produkty oszczędnościowe trafiły do osobnej sekcji o nazwie Oszczędności.

Skąd pobrać nową aplikację Revolut 10?

Proces udostępniania nowej aplikacji rozpoczął się już dziś i będzie kontynuowany w ciągu najbliższych dni i tygodni. Niektórzy klienci będą musieli zatem poczekać nieco dłużej, ale nowa wersja jest już widoczna w sklepie Apple App Store, więc – jeśli chcecie korzystać z wydania z cyfrą 10 – zaktualizujcie program.

W sklepie Google Play cały czas najnowsza dostępna wersja – przynajmniej w moim przypadku – to ta o numerze 9.25.4. Jak jednak zostało wspomniane – nie wszyscy od razu będą mogli pobrać i zainstalować najnowszą „Dziesiątkę”.