Revolut pomoże Ci teraz zaoszczędzić na wybrany przez Ciebie cel i to bez większego wysiłku z Twojej strony | Tabletowo.pl

Revolut pomoże Ci teraz zaoszczędzić na wybrany przez Ciebie cel i to bez większego wysiłku z Twojej strony

Dołącz do dyskusji 0

W reklamie jednego z banków popularny aktor mówi, że niektórzy oszczędzają, bo wynieśli to z domu, natomiast inni robią to z własnej woli (czy jakoś tak). Bez względu na to, do której grupy należycie, teraz będziecie to mogli robić również za pośrednictwem aplikacji Revolut.

Oszczędzanie nie jest czymś naturalnym i jeżeli faktycznie nie wyniosło się takiego zwyczaju z domu, to samodzielne dojście do wniosku, że warto to robić, jest niemałym wyzwaniem. Chociaż jeszcze większym jest zmobilizowanie się, aby rzeczywiście to robić. Warto jednak oszczędzać i to bez względu na to, czy mamy jakiś określony cel, czy zwyczajnie chcemy odkładać na tzw. czarną godzinę, aby w razie jakiejś niespodziewanej sytuacji mieć zapas gotówki w zanadrzu.

Najpopularniejsze sposoby na oszczędzanie to wkładanie pieniędzy do tzw. skarpety albo lokowanie ich na koncie oszczędnościowym. W przypadku tych ostatnich banki najczęściej bowiem pobierają sporą prowizję za drugą i każdą kolejną wypłatę środków w danym miesiącu, co przy śmiesznie niskim oprocentowaniu jest wystarczająco zniechęcające do nazbyt częstego sięgania po odłożone środki.

Revolut postanowił jednak podejść do sprawy nieco inaczej, aczkolwiek też nie jakoś super nowatorsko, ponieważ coś podobnego oferuje (albo przynajmniej oferował w przeszłości) mBank. Po ostatniej aktualizacji w aplikacji pojawił się Sejf, zwany w oryginale Vaults. Po uruchomieniu program od razu zachęca do jego utworzenia. Cały proces jest banalnie prosty – możecie go prześledzić na poniższych screenach.

W zasadzie trzeba jedynie nazwać swój Sejf i ustalić kwotę, jaką chce się zebrać. Następnie można zaznaczyć, aby przyszłe transakcje były zaokrąglane w górę do pełnej kwoty i owa nadwyżka trafiała właśnie do Sejfu. Do tego jest także opcja ustalenia regularnych, automatycznych wpłat do Sejfu, co tydzień (w konkretnym dniu każdego tygodnia) lub co miesiąc (w danym dniu każdego miesiąca). Oczywiście można też jednorazowo wpłacić jakąś sumę, aby przybliżyć się do celu.

Ja osobiście z tej funkcjonalności nie zamierzam korzystać, ponieważ używam Revoluta raczej sporadycznie, więc osiągnięcie jakiegokolwiek celu zajęłoby mi całą wieczność. Użytek z Sejfu mogą jednak zrobić osoby, które regularnie korzystają z aplikacji i wydają za pośrednictwem wydanej doń karty większe sumy – w takiej sytuacji faktycznie ma to sens.

A Wy co myślicie o nowej opcji w Revolut? Zamierzacie korzystać?

Polecamy również:

Revolut – wygodne płatności w sieci i za granicą bez opłat za przewalutowanie

Źródło: Revolut, własne

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona