Need for Speed: Unbound
Need for Speed: Unbound - grafika promująca grę

Need for Speed: Unbound – jest data premiery

Najnowsza produkcja Electronic Arts to jedna z najgorzej strzeżonych tajemnic w branży gier. O Need for Speed: Unbound mówiło się już od kilku miesięcy. Jednakże dopiero na dzień przed oficjalnym ujawnieniem produkcji światu możemy powiedzieć o niej znacznie więcej. Mamy logo, grafiki promocyjne, a przede wszystkim – datę premiery gry.

Skąd przeciek? Od Japończyków!

2 grudnia 2022 roku – wszystkie znaki wskazują, że to jest właśnie oficjalna data premiery Need for Speed: Unbound. Za przeciek odpowiada jeden z japońskich sklepów, który przedwcześnie wystawił grę na cyfrowe półki. Co ciekawe, tam pojawiła się wyłącznie wersja na PlayStation 5. To wskazuje, że posiadacze konsol poprzedniej generacji, mogą tym razem obejść się smakiem.

Warto też zaznaczyć, że już jutro, 6 października o godzinie 17:00, Electronic Arts zaplanowało oficjalną prezentację gry w formie zwiastuna na YouTube. Na nasze szczęście, oprócz głównej grafiki promocyjnej, wyciekło także kilka zrzutów ekranu. Dzięki temu już dzisiaj można powiedzieć o tytule Criterion Games nieco więcej.

Need for Speed w kreskówkowej stylistyce

Pierwsze, co się rzuca w oczy, to niewątpliwie wygląd postaci ludzkich. Przypomina on mocno modele stylizowane na anime, które często trafiają do Fortnite. Łatwo też zauważyć, że same pojazdy – pomimo realistycznej budowy – wytwarzają kreskówkowe, ni to cel-shadingowe efekty. Każda z grafik emanuje również neonami, co jednak cieszy. Jeżeli będzie to tak przerysowana pozycja, jak chociażby Need for Speed: Underground 2 (2004), to niewątpliwie czeka nas intrygujące doświadczenie.

Czego sam bym oczekiwał po Need for Speed: Unbound? Szerokich możliwości modyfikacji aut, zręcznościowego i uzależniającego modelu jazdy, a także dopracowanych pościgów policyjnych, na miarę tych z Need for Speed: Most Wanted (2005). Gdyby jeszcze fabuła nie była tak żenująca, jak chociażby w restarcie z 2015 roku, mówilibyśmy o odrodzeniu marki i powstrzymaniu przeciwności losu.

Need for Speed: Unbound
Need for Speed: Unbound – prawdopodobna okładka gry (źródło: Neowing)

Jak będzie naprawdę? Przekonamy się już naprawdę niedługo. Szczerze mówiąc, te grafiki nawet rozbudziły moją ciekawość. Po latach niepowodzeń i rozczarowań seria naprawdę zasługuje na porządny powrót. Ostatnie NFS: Heat było dobre, lecz brak popremierowego wsparcia nieco ostudził zapał fanów. Co tu dużo mówić – czekamy na zwiastun!

Aktualizacja [06.10.2022]

Oficjalny zwiastun Need for Speed: Unbound został dziś opublikowany – możecie go zobaczyć poniżej:

Electronic Arts również potwierdziło dostępność oraz cenę gry. Need for Speed: Unbound pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Koszt zakupu edycji standardowej to 299,90 złotych. Subskrybenci EA Play będą mogli skorzystać z 10-godzinnej wersji próbnej, podobnie jak w przypadku innych gier od tego wydawcy.

Akcja gry rozegra się w fikcyjnym mieście Lakeshore, wzorowanym na amerykańskim Chicago. Twórcy potwierdzili dużą kampanię dla pojedynczego gracza z wyścigami i policyjnymi pościgami, a także osobny tryb sieciowy, w którym m.in. zmierzymy się z wyzwaniami rapera A$AP Rocky. Więcej szczegółów jednak dowiemy się, gdy autorzy pokażą surową rozgrywkę Need for Speed: Unbound. Powiedzmy, że jestem ostrożnie podekscytowany.