portal tvmn logo narodowcy media nerodowe
Logo TV MN (fot. Tabletowo)

Narodowcy uruchamiają swój serwis internetowy. Wkrótce będą mieli też telewizję

Działalność rozpoczął serwis TVMN.pl. To portal internetowy, za którym stoją Narodowcy, powiązany z ich telewizją, czyli Mediami Narodowymi. Już niedługo może ona dostać koncesję i być dostępna do odbioru u ponad 20 operatorów.

Nowy portal informacyjny

Wydawcą serwisu TVMN.pl jest Telewizja Media Narodowe P.S.A. – spółka, która została zarejestrowana pod koniec stycznia. W skład jej zarządu weszli prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości – Robert Bąkiewicz, Piotr Barełkowski oraz Tomasz Kalinowski, który ma objąć stanowisko szefa nowego kanału.

Jest to druga próba uruchomienia stacji Media Narodowe, która pierwotnie miała wystartować 11 listopada 2022 roku. Wówczas nie udało się jej uzyskać koncesji od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a w końcu wniosek został wycofany z powodu konfliktów w środowisku narodowców.

Co użytkownicy znajdą na nowym portalu? Przede wszystkim informacje z kraju oraz ze świata. Ważny element działania serwisu mają stanowić materiały wideo, w tym transmisje na żywo z powstającej stacji TVMN. Kolejnym istotnym punktem będą treści publicystyczne. Wśród ich autorów znajdą się m.in Marian Piłka, Jan Bodakowski, Piotr Strzembosz, Radosław Patlewicz, Piotr Barełkowski, Ludwik Pęzioł i Jan Hernik.

TVMN.pl nie będzie kolejnym portalem newsowym, który opiera się na spisywaniu informacji z innych źródeł. Tu przeczytasz o tym, co najważniejsze, ale także o tym, czego nie ma w mediach głównego nurtu. Zarówno w tych mediach, które wspierają Platformę Obywatelską, a także w tych, które wspierają Prawo i Sprawiedliwość. Tomasz Kalinowski, redaktor naczelny serwisu.

Nawet politycy związani ze środowiskami narodowymi w ostatnim czasie krytykowali Bąkiewicza za przyjmowanie grantów od rządu PiS. Mimo to portal zapewnia o swojej niezależności i przedstawia ambitne plany swojej działalności – 1 mln unikalnych odsłon w pierwszym miesiącu działania.

portal tvmn strona główna narodowcy media nerodowe
Strona główna portalu TVMN.pl (fot. Tabletowo)

Narodowcy czekają na koncesję

Po uzyskaniu wymaganej koncesji od KRRiT telewizja będzie miała swój debiut w wybranych sieciach kablowych. Jednak już teraz programy TVMN są dostępne za pośrednictwem mediów społecznościowych i w wybranych lokalnych telewizjach, które można oglądać w sieciach kablowych, takich jak TV Regio, LubelskaTV i TVT Regionalna.

Co prawda w ubiegłym roku narodowcom nie udało się uzyskać koncesji na działalność swojej telewizji, jednak teraz w rozmowie z portalem Wirtualne Media Piotr Barełkowski powiedział: „Lada dzień powinniśmy otrzymać koncesję, czekamy na uchwałę KRRiT po czym natychmiast, ponad 20 operatorów podejmie nasz sygnał”.

TV MN codziennie o godzinie 8:00 będzie nadawać transmisję z tradycyjnej Mszy Świętej. W godzinach między 9:30 a 12:00, od poniedziałku do piątku, emitowane ma być pasmo „Dzień na żywo”, w trakcie którego Michał Jelonek będzie rozmawiał z politykami, ekspertami i publicystami. Ponadto zaplanowano „Przeglądu Prasy” w dni powszednie od godziny 9:00. Tytułu innych programów, które mają znaleźć się w ramówce stacji, to między innymi: „Młot na Marksizm”, „Czerwony Terror”, „Kościół Naród Państwo”, a także „Nowy Ład”.