realme UI 3.0

Oto nakładka systemowa realme UI 3.0. Są kolorki, płynne animacje, chillera, utopia

Realme zdobywa coraz większą popularność w świecie Androida, a wraz z tą marką, także nakładka systemowa, używana w smartfonach tego producenta. Realme UI otrzymało kolejną wersję, a wraz z nią odświeżone ikony i interfejs.

realme UI 3.0 skupia się na estetyce

Jak to w wypadku premier tego typu oprogramowania bywa, ma ono na celu „zapewnienie użytkownikom zupełnie nowych doświadczeń” z używania smartfonów. I jak zwykle – mamy do czynienia raczej z ewolucją niż z rewolucją, choć nie musi to wcale oznaczać czegoś złego. Przeciwnie, realme UI 3.0 wydaje się być całkiem udany.

Nowa nakładka systemowa realme skupia się na tym, by dobrze prezentować się użytkownikom. I bardzo dobrze – przecież lubimy ładne ikonki i płynne animacje. To wszystko ma być możliwe dzięki nowemu interfejsowi nazwanemu Fluid Space Design. Ma on zapewnić wrażenie przestrzeni na pulpicie oraz dać możliwość użytkownikowi dostosowanie różnych elementów wizualnych do własnych potrzeb – włącznie z czcionkami.

Spróbujmy znaleźć różnice między realme UI 2.0 a UI 3.0…

W porównaniu z realme UI 2.0, nowa wersja nakładki systemowej będzie charakteryzować się bardziej barwnymi ikonami z efektem 3D. Dzięki oparciu jej na Androidzie 12, będzie można zmieniać globalne schematy kolorystyczne dla całego interfejsu. Pojawią się także nowe opcje wyboru stylów na ekranie blokady w Always on Display.

Dzięki wprowadzeniu odmienionego systemu animacji, będziemy mieli wrażenie jeszcze większej płynności działania urządzenia, a funkcja Floating Window 2.0 poszerzy możliwości oferowane przez pływające okienka. Inne dodatki obejmą lepszą dbałość o prywatność podczas udostępniania zdjęć czy uaktualnione opcje uprawnień aplikacji.

Choć nowy wygląd będzie bardziej wymagający dla podzespołów smartfona, wcale nie da tego odczuć użytkownikowi. Dzięki użyciu silnika AI Smooth Engine, nakładka realme UI 3.0 (w porównaniu z realme UI 2.0) będzie zużywać nawet o 30 procent pamięci mniej, przyspieszy uruchamianie aplikacji o 13 procent i wydłuży czas działania na baterii nawet o 12 procent.

Które smartfony dostaną aktualizację do realme UI 3.0?

Aktualizacja nakładki systemowej realme UI 3.0 będzie rozsyłana stopniowo do poszczególnych modeli smartfonów. Jeszcze w październiku z programu wczesnego dostępu skorzystają posiadacze realme GT, a w grudniu oprogramowanie pojawiać się będzie na realme X7 Max, realme GT Master Edition, realme 8 Pro i realme GT Neo 2.

W pierwszym kwartale 2022 roku nowa nakładka powinna zawitać na realme X50 Pro, realme 7 Pro, realme X7 Pro, realme 8, realme Narzo 30, realme C25, realme C25s, realme Narzo 50A i realme 8i.

Aktualizacja trafi także na modele realme X7, realme X3, realme X3 SuperZoom, realme 8 5G, realme 8s, realme 7 5G, realme Narzo 30 Pro 5G i realme Narzo 30 5G – ale już w drugim kwartale przyszłego roku.