AnTuTu
fot. Pexels

Najwydajniejszym średniakiem z Androidem na rynku jest smartfon Redmi z… MediaTekiem

Oczywiste jest, że – jeśli chodzi o smartfony z Androidem – najwyższą wydajność są w stanie zaoferować flagowce. Inteligentne telefony ze średniej półki również jednak nie muszą się wstydzić swoich możliwości. Pokazuje to najświeższy ranking AnTuTu, który uwzględnia testy przeprowadzone przez użytkowników na całym świecie w lutym 2020 roku.

Reklama

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem według AnTuTu

Tak samo, jak w styczniu 2020 roku, pierwsze miejsce (z podobnym wynikiem) zajmuje Redmi Note 8 Pro, który ma na pokładzie procesor MediaTek Helio G90T (przy okazji przypomnę, że właśnie dostał aktualizację do Androida 10). Co więcej, znacznie, bo aż o ponad 26 tysięcy punktów wyprzedził smartfon z drugiego miejsca, czyli Samsunga Galaxy A71 z 8 GB RAM i Snapdragonem 730. TOP 3 zamyka Xiaomi Mi 9T z tym samym SoC i jednocześnie 2 GB RAM mniej (tj. 6 GB) – według AnTuTu, to właśnie ilość pamięci operacyjnej zadecydowała o tym, że zajął trzecie mniejsze i przegrał ze średniakiem Samsunga.

Reklama

Co ciekawe, dopiero na czwartym miejscu znalazł się Xiaomi Mi Note 10, który teoretycznie ma wydajniejszy procesor niż modele z drugiego i trzeciego (Qualcomm Snapdragon 730G). Piąta i szósta pozycja przypadła smartfonom realme – odpowiednio realme XTrealme Q. Oba mają na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 712, który zapewnia o do 10% wyższą wydajność niż Snapdragon 710, w jaki wyposażono urządzenie z siódmej lokaty, tj. Xiaomi Mi 9 Lite. Ósmą zajmuje prawdopodobnie nikomu nieznany Vsmart Live ze Snapdragonem 675.

Ostatnie dwa miejsca przypadły – kolejno – Samsungowi Galaxy A70 z tym samym procesorem, co model z ósmego i Samsungowi Galaxy A51 z układem Exynos 9611.

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej z Androidem półki według AnTuTu – luty 2020 (źródło: AnTuTu)

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem według AnTuTu pokazuje również, że standardem w tak pozycjonowanych urządzeniach stało się 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (wyjątek stanowi Vsmart Live z ósmego miejsca), aczkolwiek coraz częściej można w nich spotkać nawet 8 GB RAM. Taka specyfikacja jeszcze do niedawna była zarezerwowana dla flagowców i dobrze (z punktu widzenia użytkowników), że się to zmieniło.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 Pro bryluje w AnTuTu, ale już niedługo

Xiaomi Mi 10 Pro bryluje w AnTuTu, ale już niedługo

Źródło: AnTuTu

 1. Patrząc na AnTuTu smartfony z średniej półki mają wydajność na poziomie dwuletnich flagowców. A takie Redmi 8 Pro kosztuje 1099 czyli o prawie 3 tys. mniej niż Samsungi S8(plus) w latach swojej świetności. Każdy kto kupił 2 lata temu telefon mocno przepłacił patrząc na dzisiejsze „średniaki”.

  1. Jak się kupuje telefon na lata to nie patrzy się na utratę wartości ale właśnie na to by wspierał najnowocześniejsze funkcje i miał najlepsze podzespoły w zależności w jaką półkę cenową celujemy.Pewnie o tym nie wiesz więc cię uświadomię, że do tych flagowców najwyższych idą najlepsze podzespoły coś jak selekty i czym niżej tym gorzej.
   Możesz mieć dokładnie dwa te same układy SOC w komórce ale ten słabszy z powodu gorszego kawałka krzemu nie będzie nadawał się do najwyższych wersji.Zaczynając od ekranu a kończąc na portach poprzez akumulator wiemy , że dostajemy wszystko wybrane.Jak ktoś kupuje telefon by go znów zmienić za rok czasu lub dwa lata ma z pewnością inne potrzeby.Najlepsi są ci co narzekają na brak aktualizacji w Android a iPhone potrafią zmieniać do dwa lata.Ze względu na wsparcie w aktualizacjach producenta kupowanie tego telefonu jest przynajmniej na 6 lat.Tylko patrząc jakie problemy mają użytkownicy z tymi telefonami natury technicznej to prędzej zaczniesz mieć właśnie te widoczne wady niż aktualizacje przestaną być dodawane do tego modelu.

  2. No to chyba dobrze świadczy o flagowcach skoro dopiero po 2 latach doganiają ich średniaki

 2. Mam takie niewinne pytanie :)

  Jeśli za średniaka uważamy Samsunga A71 ( 2000 zł ) to takim samym średniakiem jest Xiaomi Mi9T Pro za 1899 zł. Prawda ? :)

  1. Nie jest takim samym. Samsung gwarantuje nieporównywalnie wyższy poziom bezpieczeństwa i wsparcie od tego pseudoflagowca. Mam nadzieję, że pomogłem.

   1. Nie bądz śmieszny, co niby ma lepsze ten Samsung ? Wygląd ? Kwestia gustu dla mnie np. są bardzo oklepane i jednostajne tak samo wyglądają Samsungi w średniej półce. W wydajnosci i nakładce ? Nie są lepsze, nie wspominając o tym jak Samsung dyma swoich klientów wsadzając śmiesznie mało wydajne bebechy w takiej cenie.

    1. Zabezpieczenia sprzętowe chociażby. I nie wysyłanie twoich prywatnych danych do Chin. Brak reklam w interface. Coś jescze?

   2. Samsung oferuje tylko czyszczenie twojego portfela i nic wiecej. Lubuja sie np. wypuszczaniem tabletow z 2gb ram w 2020. A „nieporównywalnie wyższy poziom bezpieczeństwa” oferuje google w swoich sredniakach. Mam nadzieję, że pomogłem.

     1. Oczywiscie ze slyszalem. Chodzilo mi o to ze sredniak od google dostanie 3 duze aktualizacje, a sredniak od samsunga tylko 1.

     2. Oczywiscie ze slyszalem. Chodzilo mi o to ze sredniak od google dostanie 3 duze aktualizacje, a sredniak od samsunga tylko 1.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama