AnTuTu
fot. Pexels

Najwydajniejszym średniakiem z Androidem na rynku jest smartfon Redmi z… MediaTekiem

Oczywiste jest, że – jeśli chodzi o smartfony z Androidem – najwyższą wydajność są w stanie zaoferować flagowce. Inteligentne telefony ze średniej półki również jednak nie muszą się wstydzić swoich możliwości. Pokazuje to najświeższy ranking AnTuTu, który uwzględnia testy przeprowadzone przez użytkowników na całym świecie w lutym 2020 roku.

Reklama

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem według AnTuTu

Tak samo, jak w styczniu 2020 roku, pierwsze miejsce (z podobnym wynikiem) zajmuje Redmi Note 8 Pro, który ma na pokładzie procesor MediaTek Helio G90T (przy okazji przypomnę, że właśnie dostał aktualizację do Androida 10). Co więcej, znacznie, bo aż o ponad 26 tysięcy punktów wyprzedził smartfon z drugiego miejsca, czyli Samsunga Galaxy A71 z 8 GB RAM i Snapdragonem 730. TOP 3 zamyka Xiaomi Mi 9T z tym samym SoC i jednocześnie 2 GB RAM mniej (tj. 6 GB) – według AnTuTu, to właśnie ilość pamięci operacyjnej zadecydowała o tym, że zajął trzecie mniejsze i przegrał ze średniakiem Samsunga.

Co ciekawe, dopiero na czwartym miejscu znalazł się Xiaomi Mi Note 10, który teoretycznie ma wydajniejszy procesor niż modele z drugiego i trzeciego (Qualcomm Snapdragon 730G). Piąta i szósta pozycja przypadła smartfonom realme – odpowiednio realme XTrealme Q. Oba mają na pokładzie układ Qualcomm Snapdragon 712, który zapewnia o do 10% wyższą wydajność niż Snapdragon 710, w jaki wyposażono urządzenie z siódmej lokaty, tj. Xiaomi Mi 9 Lite. Ósmą zajmuje prawdopodobnie nikomu nieznany Vsmart Live ze Snapdragonem 675.

Ostatnie dwa miejsca przypadły – kolejno – Samsungowi Galaxy A70 z tym samym procesorem, co model z ósmego i Samsungowi Galaxy A51 z układem Exynos 9611.

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej z Androidem półki według AnTuTu – luty 2020 (źródło: AnTuTu)

TOP 10 najwydajniejszych smartfonów ze średniej półki z Androidem według AnTuTu pokazuje również, że standardem w tak pozycjonowanych urządzeniach stało się 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej (wyjątek stanowi Vsmart Live z ósmego miejsca), aczkolwiek coraz częściej można w nich spotkać nawet 8 GB RAM. Taka specyfikacja jeszcze do niedawna była zarezerwowana dla flagowców i dobrze (z punktu widzenia użytkowników), że się to zmieniło.

Zobacz też: Xiaomi Mi 10 Pro bryluje w AnTuTu, ale już niedługo

Xiaomi Mi 10 Pro bryluje w AnTuTu, ale już niedługo

Źródło: AnTuTu