Xiaomi zapowiada smartfon ze Snapdragonem 730

Xiaomi nie zwalnia tempa, pomimo że Mi 9 całkowicie pozamiatał, jeśli chodzi o stosunek ceny do oferowanych możliwości. Producent nie zamierza jednak spocząć na laurach i w pocie czoła pracuje nad kolejnymi smartfonami. Właśnie zapowiedział zbliżającą się premierę urządzenia z jeszcze pachnącym nowością procesorem Qualcomm Snapdragon 730.

Reklama

Qualcomm regularnie wypuszcza na rynek nowe SoC, a najnowszymi owocami jego prac są Snapdragon 665, 730 oraz 730G, które Amerykanie zaprezentowali światu dwa tygodnie temu. Można mieć nadzieję (ale nie pewność), że w niedalekiej przyszłości układy te zagoszczą na pokładzie niejednego nowego smartfona.

Reklama

Praktyka bowiem pokazała, że nierzadko mija dość sporo czasu od premiery jakiegoś procesora do jego powszechnego stosowania przez producentów inteligentnych telefonów. Wygląda jednak na to, że Snapdragon 730 ma przed sobą świetlaną przyszłość, ponieważ na rynku zadebiutował już pierwszy smartfon z nim na pokładzie (Samsung Galaxy A80), a wkrótce dołączy do niego kolejny, tym razem z logo Xiaomi na obudowie.

Smartfon Xiaomi z procesorem Qualcomm Snapdragon 730

Manu Kumar Jain‏ (Global VP Xiaomi & MD Xiaomi India) opublikował na swoim oficjalnym profilu na Twitterze post, w którym zdradził, że jego pracodawca już wkrótce wprowadzi na indyjski rynek smartfon procesorem Qualcomm Snapdragon 730. Co prawda we wspomnianym tweecie nie pada konkretnie nazwa tego SoC, ale słowa „telefon ze Snapdragonem 7_ _, który został zaprezentowany zaledwie dwa tygodnie temu” nie pozostawiają żadnych wątpliwości, o jakim układzie mowa.

Qualcomm Snapdragon 730

Procesor ten można określić mianem „niemal flagowego” – składa się on z ośmiu rdzeni Kryo 470 (2x 2,2 GHz + 6x 1,8 GHz) oraz układu graficznego Adreno 618, a do jego produkcji wykorzystywany jest 8-nm proces technologiczny. SoC oferuje też modem Qualcomm Snapdragon X15 LTE, obsługujący pobieranie danych z prędkością do 800 Mbit/s. Qualcomm deklaruje też, że jest on „Wi-Fi 802.11ax-ready”.

Qualcomm Snapdragon 730 obsługuje również wyświetlacze o rozdzielczości do QHD+ 3360×1440 pikseli i aparaty do nawet 192 Mpix oraz technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4+.

Niewykluczone, że Xiaomi pójdzie jeszcze o krok dalej i w zapowiadanym smartfonie zastosuje procesor Qualcomm Snapdragon 730G, czyli zoptymalizowaną pod kątem mobilnego gamingu wersję oryginału, jednak dopiero czas pokaże, który SoC będzie napędzał nadchodzącą nowość.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi 8 Pro (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: @manukumarjain

Reklama