Wspaniale! Redmi Note 8 Pro dostaje aktualizację do Androida 10

Redmi Note 8 Pro, mimo że ma na pokładzie tak nielubiany przez wiele osób procesor marki MediaTek, sprzedaje się bardzo dobrze. Na przykład w Niemczech smartfon jest bestsellerem w kategorii poniżej 300 euro. W Polsce model ten również cieszy się popularnością, a teraz jego właściciele mają swoje małe święto, ponieważ urządzenie otrzymuje aktualizację do Androida 10.

Reklama

Xiaomi prowadzi nieco inną politykę, jeśli chodzi o oprogramowanie. Nadrzędna w przypadku tej marki jest nakładka MIUI, która doczekała się już jedenastej wersji (oficjalna premiera miała miejsce 24 września 2019 roku, nieco później firma udostępniła jej wersję Global – 16 października ubiegłego roku). Aktualizacje do nowych wydań Androida są stawiane dopiero na drugim miejscu, jednak wiele osób mimo wszystko wyczekuje ich z niecierpliwością. Teraz dostaje ją Redmi Note 8 Pro.

Redmi Note 8 Pro otrzymuje aktualizację do Androida 10

Smartfon zadebiutował na europejskim rynku 23 września 2019 roku z Androidem 9.0 Pie i MIUI 10 na pokładzie. Na początku tego miesiąca Google udostępniło Androida 10, więc niektórzy byli niezadowoleni, że Redmi Note 8 Pro ma zainstalowane starsze wydanie Zielonego Robota. Ku ich uciesze, Xiaomi nie ociągało się z przygotowaniem i rozesłaniem aktualizacji do MIUI 11 – użytkownicy w Polsce otrzymali ją już pod koniec listopada 2019 roku. Był to ważny i duży update, który wprowadził wiele zmian i nowości w oprogramowaniu dla tego urządzenia.

Mimo to, nie brakowało osób, które z niecierpliwością czekały na Androida 10. Ten został oficjalnie udostępniony kilka dni temu i trafił już do Polski, o czym dał nam znać jeden z naszych Czytelników. Co ciekawe, aktualizacja waży całkiem sporo, bo aż 1,9 GB, ale jednocześnie changelog jest bardzo ubogi w szczegóły – możemy w nim jedynie przeczytać, że jest to „Stabilny MIUI opaty na Android 10” i „Zoptymalizowano: Dodano ikonę bezpiecznej płatności dla Indii” (to ostatnie, co oczywiste, polskich użytkowników nie interesuje). Przy okazji producent zaimplementował w oprogramowaniu lutowe poprawki zabezpieczeń Androida, za co należy go docenić.

Redmi Note 8 Pro Android 10 aktualizacja
Redmi Note 8 Pro aktualizacja do Android 10a (fot. Jacek P.)

Jak powiedział nam nasz Czytelnik Jacek, po zainstalowaniu aktualizacji do Androida 10 nie widać właściwie żadnych zmian, poza nowymi numerkami wersji oprogramowania w Ustawieniach.

Dzięki Jacek P. za info i screena!