Wczesny koncept Xiaomi Mi MIX 4

Xiaomi Mi MIX 4 pojawi się w tym roku, ale dopiero, gdy Mi 11 Pro się „wyszaleje”

Na smartfony Xiaomi Mi MIX czekamy jak na mało które. Urządzenia te zwykle wnoszą coś niezwykłego do branży. Praktycznie każda z edycji charakteryzowała się wzorowym wypełnieniem przedniego panelu ekranem, Czwarta generacja powinna zostać zaprezentowana w 2021 roku.

Reklama

Smartfony, które potrafią się wyróżnić

Pierwszy Xiaomi Mi MIX był małą rewolucją, udowadniającą, że można wyprodukować znakomity smartfon w większości pozbawiony ramek ekranu – i to w czasach, gdy „lotniska” nad i pod wyświetlaczami raziły swoimi rozmiarami.

Xiaomi Mi Mix z pozłacanymi ramkami aparatu i czytnikiem linii papilarnych

Ta sama, konsekwentnie realizowana filozofia projektowania, kontynuowana w Mi MIX 2, Mi MIX 2SE oraz Mi MIX 3 zjednała sobie fanów wśród wielu użytkowników. Mieli oni nadzieję na to, że Mi MIX 4 trafi do sprzedaży jeszcze w 2019 roku, ale od tego czasu głównie czekamy i karmimy się plotkami. Teraz pojawiły się pierwsze informacje potwierdzające, że to oczekiwanie wkrótce może dobiec końca.

Mi MIX, Mi MIX 2 i Mi MIX 3 oraz nieujawnione jeszcze urządzenie z tej serii (grafika Xiaomi)

Xiaomi Mi MIX 4 po premierze Mi 11 Pro

Zgodnie z raportem Digital Chat Station, w tym roku nareszcie zobaczymy nowego Mi MIXa. Nie stanie się to jednak zbyt szybko. Przekazane informacje zdradzają, że najpierw w lutym lub marcu zostanie zaprezentowany Xiaomi Mi 11 Pro. Dopiero później zostaniemy zapoznani z modelem Mi MIX 4 – zapewne jakiś czas po tym, jak flagowy Xiaomi straci odrobinę na efekcie świeżości.

Nazwa Xiaomi Mi MIX 4 występuje w kodzie źródłowym strony en.miui.com (fot. gizchina)

O specyfikacji urządzenia nie wiemy właściwie nic. Ponieważ Xiaomi chwaliło się, że w 2021 roku zacznie masową produkcję smartfonów z aparatem pod ekranem (trzeciej generacji), można spekulować, że do takich będzie zaliczał się bezramkowy Mi MIX 4. W Mi 11 Pro zobaczymy tę technologię wcześniej.

Osobiście bardzo podobały mi się pomysły, sugerujące, że Mi MIX 4 będzie garściami czerpał z projektów Xiaomi Mi MIX Alpha. Trudno obecnie o bardziej efektowne smartfony.