smartfon Xiaomi Mi 11 smartphone
Xiaomi Mi 11 (źródło: Xiaomi)

Szybkość ładowania indukcyjnego w Xiaomi Mi 11 Pro będzie rekordowa!

Od końca grudnia, czyli momentu, gdy Xiaomi zaprezentowało Mi 11, pierwszy smartfon z flagowym procesorem Snapdragon 888, zaczęło się pojawiać coraz więcej plotek na temat specyfikacji jego mocniejszej wersji z dopiskiem „Pro” w nazwie. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o obsłudze przez niego ładowania indukcyjnego i choć samo w sobie nie jest to dla nikogo zdziwieniem, o tyle jego moc jest wręcz małą rewolucją w branży.

Prędkość ładowania indukcyjnego w Mi 11 Pro będzie naprawdę imponująca

Wedle danych z chińskiego źródła, Xiaomi Mi 11 Pro będzie dysponować ładowaniem bezprzewodowym o olbrzymiej mocy 80 W. Jeśli te plotki się sprawdzą, nadchodzący flagowiec Xiaomi będzie wyposażony w najszybsze ładowanie bezprzewodowe na rynku.

50% baterii w 8 minut i pełne naładowanie w 19 minut – takie wyniki zrobią wrażenie na każdym (fot. Xiaomi)

W praktyce będzie to oznaczać mniej więcej, że przy użyciu dedykowanej ładowarki baterię o pojemności 4000 mAh będzie można naładować w zaledwie 19 minut! Osoby szukające tradycyjnych rozwiązań ucieszą się również ze znanego z Mi 10 Ultra szybkiego ładowania po kablu, które obsłuży moc nawet do 120 W.

Znana specyfikacja Xiaomi Mi 11 Pro

Oprócz najnowszych rewelacji związanych z prędkością ładowania wiemy już co nieco o specyfikacji nadchodzącego flagowca. Sercem urządzenia ma być znany z modelu standardowego, procesor Snapdragon 888 wspierany przez co najmniej 8 GB pamięci RAM. Po wyjęciu z pudełka smartfon będzie pracować pod kontrolą Androida 11 z nakładką MIUI w wersji 12.5.

Przewidywany wygląd Mi 11 Pro (fot. Gizmochina)

Taki sam jak w zwykłym Mi 11 będzie również wyświetlacz – zakrzywiony na boki panel o przekątnej 6,81 cala z szybkim odświeżaniem 120 Hz, dziurką na aparat do selfie oraz czytnikiem linii papilarnych z wbudowanym pulsometrem. Z kolei na pleckach urządzenia zobaczymy dość dużych rozmiarów wyspę z aparatami, która zawierać będzie główny obiektyw z matrycą o rozdzielczości 108 Mpix, wspierany przez dwa dodatkowe – 13 Mpix (z obiektywem szerokokątnym) i 5 Mpix (makro).

Premiera modelu Mi 11 Pro (a jeśli wierzyć plotkom może również Pro+) ma odbyć się tuż po Chińskim Nowym Roku, który przypada 12 lutego. Czekacie na nowego flagowca Xiaomi?