Xiaomi Mi Mix 3 (fot. Miłosz Lis)

Xiaomi Mi MIX 4 może jednak zadebiutować jeszcze w tym roku

Z komentarzy pod artykułami, przywołującymi najnowsze doniesienia na temat Xiaomi Mi MIX 4 wynika, że mnóstwo użytkowników w Polsce czeka na jego premierę. Ostatnio dostaliśmy sygnał, że smartfon raczej nie zadebiutuje w tym roku. Teraz okazuje się, że być może nie będziemy jednak musieli czekać na jego prezentację aż do przyszłego.

Xiaomi ostatnio ogromnie nas zaskoczyło, bowiem najnowszym członkiem serii Mi MIX okazał się futurystyczny Xiaomi Mi MIX Alpha z ekranem, który pokrywa cały przód, obie boczne krawędzie i większość powierzchni panelu tylnego urządzenia. Niestety, był to jedyny smartfon z tej linii, jaki zaprezentowano tego dnia. O Mi MIX 4 nie wspomniano ani słowem.

Już kilka dni po premierze Xiaomi Mi MIX Alpha pojawiły się jednak nieoficjalne doniesienia, że Xiaomi Mi MIX 3 i Mi MIX 3 5G doczekają się bezpośredniego następcy. Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że Xiaomi Mi MIX 4 zostanie wyposażony w aparat z sensorem o rozdzielczości 108 Mpix, podobnie jak Xiaomi Mi MIX Alpha i nadchodzący Xiaomi CC9 Pro.

Xiaomi Mi MIX 4 – kiedy premiera?

Przygotowywaliśmy się więc na kolejne doniesienia na temat Xiaomi Mi MIX 4, bowiem jego rychła premiera wydawała się nieunikniona. Wtem, jak grom z jasnego nieba, gruchnęła informacja, że smartfon nie zadebiutuje w tym roku – a przynajmniej tak dał do zrozumienia jeden z menadżerów Xiaomi, Edward Bishop.

Okazuje się, że wspomniany człowiek wyraził się wówczas dosyć niejasno, bowiem postanowił ponownie zabrać głos w sprawie premiery Xiaomi Mi MIX 4, gdyż najwyraźniej zauważył, jakie reakcje wywołał jego post. W nowym wpisie na swoim profilu na Weibo poinformował, iż nie miał na celu zadeklarować, że smartfon nie zadebiutuje w tym roku. Jednocześnie od razu zastrzegł, że nie należy tego traktować jako potwierdzenia prezentacji tego modelu w najbliższych miesiącach, tj. do końca 2019 roku.

Można więc powiedzieć, iż wiemy, że nic nie wiemy. Wiele osób czeka jednak na premierę Xiaomi Mi MIX 4 i miejmy nadzieję, że szybko się jej doczekają.

*Na zdjęciu tytułowym Xiaomi Mi MIX 3 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Miłosza)

Źródło: Weibo przez GizmoChina