Recenzja Xiaomi Mi Mix 2, czyli smartfona bliskiego ideału | Strona 3 | Tabletowo.pl

Recenzja Xiaomi Mi Mix 2, czyli smartfona bliskiego ideału

Dołącz do dyskusji 0

APARAT

Xiaomi Mi Mix 2 został wyposażony w aparat główny o matrycy 12 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, przysłoną f/2.0 i podwójną diodą doświetlającą. Trzeba przyznać, że wykonane tym smartfonem fotografie są bardzo dobrej jakości, z ładnymi, żywymi kolorami i dużą szczegółowością. Dodatkowo wyostrzanie mniejszych elementów jest całkiem niezłe, a ponadto sprzęt „łapie” ostrość bardzo szybko. Przy takich zdjęciach jesteśmy w stanie uzyskać ładny efekt rozmazanego tła.

Nieco gorzej fotografie wyglądają, kiedy zrobi się je przy gorszych warunkach oświetleniowych lub przy sztucznym świetle. Są one wtedy mniej wyraźne, z trochę bardziej wypłowiałymi kolorami, a dodatkowo łatwo o rozmazania. Ogólnie rzecz ujmując, Xiaomi Mi Mix 2 wykonuje świetne zdjęcia, ale tylko w dobrych warunkach oświetleniowych. Gdy jest ciemniej, jakość diametralnie spada.

Na przodzie umieszczono kamerkę o matrycy 5 Mpix. Wykonuje ona dobrej jakości zdjęcia, ale tylko w lepszych warunkach oświetleniowych. Wtedy charakteryzują się one żywymi kolorami i sporą szczegółowością. Gdy jest nieco ciemniej, jakość spada, kolory są mało wyraziste, dodatkowo rozmazania zdarzają się stanowczo za często.

Tak, jak pisałem wcześniej, najdziwniejsze w kamerce frontowej jest to, gdzie została ona umieszczona. Przez to, że jest zlokalizowana w prawym dolnym rogu, bardzo łatwo ją zakryć i chyba jedynym sensownym rozwiązaniem jest faktycznie obrócenie urządzenia o 180 stopni.

Aplikacja aparatu ma kilka dodatków, ale nie jest ich za wiele. Oprócz normalnego wykonywania zdjęć czy filmów jest też panorama, krótkie wideo (o długości maksymalnie 10 sekund), upiększanie, tryb nocny, tilt-shift (rozmazanie zdjęcia w formie koła lub pasów) oraz grupowe selfie (wybór najlepszej fotografii z serii). Dla bardziej wymagających użytkowników znalazł się też tryb ręczny, w którym można dostosować balans bieli, ostrość, ISO oraz czas ekspozycji. Jest też 12 filtrów kolorystycznych oraz tryb HDR.

AKUMULATOR

Xiaomi Mi Mix 2 wyposażono w akumulator o pojemności 3400 mAh. Przekłada się to na całkiem niezły czas pracy, a konkretniej od 5,5 do 6 godzin SoT (Screen-on-Time) w trybie mieszanym (po połowie Wi-Fi i transmisja danych, jasność na połowie, pełna synchronizacja). Przy ciągłym korzystaniu z Wi-Fi można wydłużyć ten czas do nawet nieco ponad 7 godzin na wyświetlaczu. Korzystając tylko z transmisji danych, jesteśmy w stanie uzyskać SoT na poziomie około 5 godzin, co również jest bardzo dobrym wynikiem.

Xiaomi Mi Mix 2 ładuje się przy użyciu ładowarki z przewodem z końcówką USB Typu C. Warto dodać, że urządzenie obsługuje tryb szybkiego ładowania, pozwalający naładować akumulator do 50% w około 30 minut.

PODSUMOWANIE

Xiaomi Mi Mix 2 jest świetnym urządzeniem! Ma sporo zalet: świetny, bezramkowy ekran o proporcjach 18:9 (2:1), ładna, dobrze wykonana obudowa, zapewniający zadowalające czasy pracy akumulator oraz całkiem niezły aparat, gdy robi się zdjęcia w dobrych warunkach oświetleniowych. Poza tym smartfon działa bardzo szybko, ma sporo dodatków systemowych i został wyposażony w perfekcyjny skaner linii papilarnych.

Do wad zaliczyć jednak trzeba umieszczenie kamerki frontowej, które jest zupełnie nietrafione i prawie uniemożliwia jej używanie, szczególnie w zewnętrznych aplikacjach typu Snapchat, Instagram czy Messenger. Poza tym jakość zdjęć w gorszych warunkach oświetleniowych mogłaby być nieco lepsza, a głośnik mógłby grać minimalnie lepiej. Szkoda też, że w urządzeniu nie ma 3,5 mm złącza słuchawkowego i slotu na kartę microSD.

Ogólnie jednak myślę, że smartfon jest jak najbardziej wart naszej uwagi. Jest to bardzo przyjemny sprzęt, który z czystym sumieniem mogę polecić.

Dajcie znać, co Wy myślicie o tym urządzeniu i czy zdecydowalibyście się na jego zakup? A może sugerujecie inny, lepszy smartfon w podobnej cenie?

Spis treści:

1. Wzornictwo, jakość wykonania. Głośnik. Wyświetlacz
2. Działanie, oprogramowanie, skaner linii papilarnych
3. Aparat. Bateria. Podsumowanie

8.9 Ocena (1-10)

WYŚWIETLACZ
9.5
DZIAŁANIE, PŁYNNOŚĆ, WYDAJNOŚĆ
9.5
OPROGRAMOWANIE
9
AKUMULATOR
9.5
MULTIMEDIA
9
PORTY, ZŁĄCZA, ŁĄCZNOŚĆ
7.5
APARATY
7.5
JAKOŚĆ WYKONANIA
9.5
WZORNICTWO
9
Plusy
  • Ładna, dobrze wykonana obudowa
  • Świetny skaner linii papilarnych
  • Wydajny akumulator
  • Płynnie działający system
  • Dobry aparat przy dziennym świetle
  • Dobrze wyposażona nakładka systemowa
Minusy
  • Jakość zdjęć w gorszym/sztucznym świetle
  • Lokalizacja kamerki frontowej
  • Brak złącza słuchawkowego
  • Brak slotu na karty microSD
Dodaj swoją recenzję  |  Read reviews and comments
Następna strona

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona