Motorola moto razr 2022 (fot. Lenovo)

To będzie piękny powrót. Spójrzcie na Motorolę moto razr 2022

Nadchodzi czas powrotu składanego cuda od firmy Motorola. Nowa moto razr 2022 zyska wyczekiwane usprawnienia designu – potwierdziło je szefostwo Lenovo.

Motorola moto razr 2022 na zdjęciach…

Lenovo bardzo oszczędnie dozuje informacje na temat nowego składanego smartfona swojej produkcji. Motorola moto razr 2022 pojawia się częściej jako bohater plotek i przecieków, aniżeli oficjalnych przekazów firmy. Ta cisza została jednak przerwana dzięki fotografiom udostępnionym na kanale społecznościowym szefa Lenovo Mobile China. Chen Jin podzielił się zdjęciami z jednej z prezentacji.

Zdjęcia zdradzają, że Motorola poczyniła postępy, jeśli chodzi o projekt składanego urządzenia. Przede wszystkim, nie ma już tego wydatnego „podbródka” pod ekranem. Bryła także wydaje się bardziej wpasowywać w dłoń. Zaczyna bardziej przypominać nowoczesnego smartfona niż próbę połączenia przeszłości z przyszłością. To dobre wieści!

… i na oficjalnym filmie

Na oficjalnym kanale Motoroli na Weibo pojawił się także spot zapowiadający moto razr 2022. Przez większość czasu smartfon tonie w mroku, ale nawet nieliczne przebłyski światła pozwalają wysnuć kilka wniosków na temat nowego smartfona.

Po pierwsze, urządzenie zyska znacznie większy ekran zewnętrzny z zaokrąglonymi rogami. Po drugie, dostanie zestaw aparatów złożony z dwóch obiektywów, co sugeruje, że Motorola wreszcie pochyliła się nad tematem zdjęć. I po trzecie, zawias smartfona wygląda na przeprojektowany. To dobrze – jest bowiem szansa, że nowy moto razr 2022 nie będzie skrzypieć jak nienaoliwione drzwi.

Według nieoficjalnych danych, przedni ekran ma zyskać przekątną 6,7 cala i odświeżać się w 120 Hz, zewnętrzny ekran może mieć nawet 3 cale, a zastosowane aparaty będą mieć matryce 50 Mpix i 13 Mpix. Tutaj jest jeszcze pewien margines błędu.

Znacznie bardziej pewne jest to, że nowa Motka będzie działać dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 i skorzysta z 12 GB RAM, i 512 GB pamięci wewnętrznej. Cena też nie powinna być zaporowa, o ile można tak powiedzieć o 1149 euro. Daty premiery jeszcze nie ma, ale nie powinniśmy czekać na tę informację zbyt długo.