Święty Mikołaj Santa Claus czekoladowy
fot. congerdesign / Pixabay

Klienci Mobile Vikings mogą zostać… Vikołajami

Chcielibyśmy zobaczyć Wasze zdziwione miny, gdy w środku lata zobaczyliście zdjęcia Mikołajów. Nie jest ono jednak przypadkowe – sieć Mobile Vikings ogłosiła bowiem, że jej klienci mogą zostać Vikołajami. I to nie tylko w święta Bożego Narodzenia, ale przez cały rok! O co chodzi w tej akcji i jak wziąć w niej udział?

Mobile Vikings znów pozwala dzielić się dobrem

Operator ten znany jest z niecodziennych inicjatyw i pomysłów – na przykład w zeszłym roku zapewniał pakiet 100 GB internetu lub voucher o wartości 25 złotych na pierwsze doładowanie dla nowego numeru w ofercie PERFEKT MATCH za oddanie krwi. Teraz sieć ogłosiła natomiast, że jej klienci mogą zostać Vikołajami, i to przez cały rok.

O co chodzi? A co robi Święty Mikołaj? Tak, dokładnie – rozdaje prezenty. Vikołajowie również będą mogli sprezentować coś innym Vikingom, a konkretniej gigabajty ze swojego konta. Operator wprowadził bowiem usługę Przepływ GB, w ramach której klient może przekazać innemu Vikingowi pakiet internetu.

Mobile Vikings przekazywanie internetu gigabajtów
źródło: Mobile Vikings

Przepływ gigabajtów w Mobile Vikings. O co chodzi? Jak przekazać gigabajty innemu Vikingowi?

Zanim klient jednak przekaże paczkę gigabajtów innemu Vikingowi, musi wcześniej spełnić kilka warunków. Po pierwsze musi korzystać z oferty Perfekt Match lub Ekstra Match. Po drugie musi mieć na koncie przynajmniej 6 GB internetu, ponieważ w ramach usługi Przepływ GB można jednorazowo przekazać pakiet 5 GB.

„Ratunkowe” gigabajty może natomiast przyjąć dowolny Viking, bez względu na to, z jakiego planu w ofercie Match korzysta. Mobile Vikings zastrzega jednak, że otrzymany pakiet 5 GB internetu nie podlegają kumulacji danych. Ponadto trzeba też wiedzieć, że transferu gigabajtów do innego Vikinga można wykonać tylko raz na jedno doładowanie. Opcja dostępna jest w aplikacji mobilnej Viking App, w zakładce „Pokład Vikinga”.

Umożliwienie naszym użytkownikom dzielenia się gigabajtami jest konsekwencją założeń, na których budujemy naszą markę. Obiecujemy naszym użytkownikom, że każda zmiana w ofercie będzie automatycznie wprowadzana u wszystkich, nie tylko nowych Vikingów. I będzie zawsze na plus.Magdalena Piksa, CEO Mobile Vikings

Klienci tej sieci mogą również przekazywać gigabajty na cele charytatywne w ramach inicjatywy Szalupy Ratunkowe. Na jej stronie internetowej można przeczytać, że do tej pory wzięło w niej udział 2060 Vikingów i w trakcie ośmiu edycji zebrano 106170 GB – a 3 GB to 1 złoty, przekazany na wybrany przez Vikingów cel charytatywny. Taka ciekawostka: jedna szalupa może pomieścić 18000 GB (stąd nazwa tej akcji).

Ponadto gigabajty można również wymieniać na ubrania i gadżety albo zniżki w sklepie Viking Store. Na koniec trzeba też wspomnieć, że Mobile Vikings nie jest jedynym operatorem, który umożliwia przekazywanie gigabajtów innym klientom sieci i na cele charytatywne – jest to możliwe także w Orange Flex.