Xiaomi MIUI 12
MIUI 12 (źródło: Xiaomi)

Czekasz na MIUI 13? Sprawdź, czy Twój Xiaomi, Redmi, POCO lub Black Shark dostanie aktualizację

Choć jeszcze nie wszystkie smartfony Xiaomi, Redmi, POCO i Black Shark otrzymały najnowszą wersję oprogramowania MIUI 12, to zespół programistów chińskiego producenta już od dłuższego czasu pracuje nad jego kolejnym wcieleniem w postaci MIUI 13. W sieci właśnie pojawiła się lista urządzeń, które mogą liczyć na aktualizację.

Reklama

Kiedy premiera MIUI 13?

Plotki i przyzwyczajenia firmy pozwalały przypuszczać, że najnowsza wersja autorskiego interfejsu zadebiutuje nie wcześniej niż w okolicach połowy przyszłego roku. W rzeczywistości, jak zapowiedział jeden z moderatorów forum Mi Community, nowa systemowa nakładka zostanie zaprezentowana w Q2 2021, czyli o kwartał wcześniej niż miało to miejsce w przeszłości. Moderator forum oczywiście nie powinien być traktowany jako wyrocznia w tej sprawie, ale z pewnością można go określić solidnym i wiarygodnym źródłem.

Co nowego w MIUI 13?

Lista nowości, które zagoszczą w nadchodzącej aktualizacji z pewnością będzie długa. Nie powinniśmy spodziewać się rewolucji w wyglądzie, a raczej kosmetycznych poprawek i wielu zmian pod maską. Z krążącej w sieci listy nowości warto wymienić:

Reklama
 • nowe animacje,
 • lifting interfejsu,
 • poprawiona reakcja na dotyk,
 • ulepszenia w obsłudze powiadomień i reakcji z nimi,
 • możliwość zaplanowania uruchomienia trybu samolotowego,
 • poprawki w nawigacji gestami wraz z ich usprawnieniem,
 • optymalizacja zużycia energii i poprawki w trybie oszczędzania baterii.
miui 13 battery saver
Jednym z usprawnień w MIUI 13 ma być poprawiony system oszczędzania baterii

Lista smartfonów, które dostaną aktualizację do MIUI 13

Z opublikowanej w internecie listy urządzeń wynika, że aktualizacji do MIUI 13 mogą się spodziewać smartfony Xiaomi, Redmi, POCO i Black Shark. Wiele wskazuje na to, że wśród wspieranych urządzeń zabraknie tych, które działają pod kontrolą Androida 9.0 Pie i starszych jego wersji.

Lista oczywiście nie jest ostateczna, ale wydaje się być całkiem prawdopodobna i prezentuje się następująco:

 • Xiaomi Mi 10T, Mi 10T Lite, Mi 10T Pro;
 • Xiaomi Mi Note 10, Mi Note 10 Lite, Mi Note 10 Pro;
 • Xiaomi Mi 10 5G, Mi 10 Youth 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi 10 Pro 5G, Mi 10 Ultra;
 • Xiaomi Mi CC9 Pro;
 • Xiaomi Mi Mix Alpha;
 • Xiaomi Mi 9 Explorer, Mi 9 Pro, Mi 9 Pro 5G;
 • Redmi K30, Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30 5G Racing, Redmi K30 Pro, Redmi K30 Pro Zoom, Redmi K30 Ultra;
 • Redmi K20 Pro, Redmi K20 Pro Premium;
 • Redmi 10X 4G, Redmi 10X 5G, Redmi 10X Pro 5G;
 • Redmi Note 9, Redmi Note 9S, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 9 Pro Max;
 • Redmi 9, Redmi 9A, Redmi 9C, Redmi 9i, Redmi 9 Prime;
 • Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Redmi Note 8 Pro;
 • POCO X3, POCO X3 NFC;
 • POCO M2, POCO M2 Pro;
 • POCO F2 Pro;
 • POCO X2, POCO X2 Pro;
 • POCO C3;
 • Black Shark 3, Black Shark 3 Pro, Black Shark 3S;
 • Black Shark 2, Black Shark 2 Pro.

Na powyższej liście można zauważyć brak co najmniej kilku modeli, które także powinny dostać aktualizację do MIUI 13, lecz można się domyślać, że posiadacze m.in. Xiaomi Mi 9, Mi 9T oraz Mi 9T Pro również mogą się jej spodziewać.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować:

  1. JoyUI, który jest dostępny dla Blacksharków jest w pełni zależny od MIUI. Można powiedzieć, że jest to nakładka na MIUI. Jeśli MIUI nie będzie wspierać danego modelu Blacksharka, to nie ma on co liczyć na kolejną aktualizację JoyUI. Tak to działa, a w zamkniętych betach bez problemu można spotkać kompilacje MIUI dla Blacksharków. Można zatem stwierdzić, że urządzenia te dostaną MIUI 13 tylko z gamingowymi dodatkami.

 1. Po co się podniecać kolejnymi wersjami MIUI, skoro i tak największa znana mi rewolucja w dziejach tej nakładki – dodanie szuflady aplikacji – pojawiła się przy okazji aktualizacji systemowego launchera? ;)

 2. O czym dyskusja!!! Posiadam xiaomi t10 pro nakładka jest super . Jest ładnie i płynnie . Skoro może być lepiej i mogą coś ciekawego dołożyć to nie mam nic przeciwko. Poczekam?

   1. Kupa ludzi tego nie zauważa, albo nie chce zauważać. Miałem Xiaomi mi8 przez prawie rok, generalnie sprzęt ok, ale powiadomienia i ubijanie apek nie do opanowania. Soft Xiaomi to jeszcze nie ten poziom co Samsung, Apple czy nawet LG.

    1. Dokładnie, wszystko skonfigurowałem jak należy, a i tak są cyrki… Android natywnie sobie tym elegancko zarządza, ale nie, chińczyk musi zarobić po swojemu… Problem ten sam od lat, ale jakiś psycho fan Xiaomi i tak ci powie, że to twoja wina, bo nie umiesz skonfigurować telefonu i w ogóle u niego wszytko zawsze działa…

     1. Kupiłem poco X3 i pół dnia siedziałem w ustawieniach, żeby mieć to samo, co w czystym androidzie działa od razu po wyjęciu z pudełka, jeśli chodzi o powiadomienia. Czyli każdej apce trzeba poklikać autostarty, wibracje przy powiadomieniach, żeby powiadomienia wyświetlały się na ekranie blokady itd. I tak działa sobie to jak chce…
      Dźwięk powiadomienia raz jest, a raz nie. Wygaszony ekran raz się podświetla przy powiadomieniu, a raz nie. Powiadomienie, które przychodzi gdy ekran jest włączony nie pokazuje się już na ekranie blokady, ale już jak odblokuje telefon to dalej jest na pasku powiadomień. Dioda też raz sygnalizuje powiadomienie, a raz nie…

     2. To mógł być problem z softem w Twoim telefonie. Tak mi się wydaje…

     3. Czyli oddać na gwarancje? Nowy telefon, inni zgłaszają podobne problemy, ale to tylko problem z moim telefonem…

     4. Trudno mi powiedzieć, bo nie znam w pełni problemu, ale patrząc przez pryzmat mojego przejścia z Galaxy A9 do Redmi Note 8 Pro, to zdecydowanie odpowiedzialne za powiadomienia były ustawienia, jakieś ograniczenia w związku z oszczędzaniem baterii itp. To, że raz masz powiadomienia raz nie jest faktycznie dziwne.

     5. Czekam na aktualizację, nic z tym już nie zrobię… Wszystkie możliwe oszczędzania baterii wyłączyłem, gdyby było inaczej to w ogóle powiadomienia by nie przychodziły, a przychodzą dokładnie w tym samym momencie co na starym telefonie

     6. Zobacz jeszcze opcję powiadomień adaptacyjnych (zaznacz brak) , bo to może mieć wpływ na opóźnienia. Akurat dziś miałem sytuację, że jedno z powiadomień kalendarza pojawiło mi się nie wiadomo skąd.

     7. A tego nie znałem, muszę doczytać co to za wynalazek i na co wpływa.
      Tyle, że problemu z opóźnionymi powiadomieniami nie mam, ale sprawdzę na brak i na wersję ze stockowego androida, może faktycznie w tym jest problem.
      Samo przyznasz, że już za dużo jest namieszane w tej nakładce…

     8. Powiadomienia adaptacyjne mogą powodować blokowanie powiadomień. Wg mnie to mało sensowna opcja. Przyznaję, że nie jest to najlepszej klasy nakładka. Miejmy nadzieję, że wyciągną wnioski na przyszłość.

     9. Już nie mam mi8 od kilku miesięcy, także konkretów nie przytoczę, pamiętam tylko, że były problemy z powiadomieniami z kilku aplikacji, myślę że problem powiadomień jest ściśle powiązany właśnie z ubijaniem apek w tle. Np. pamiętam, że apka InPost nie dawała powiadomień, dopóki jej nie otworzyłem. Albo niektóre powiadomienia przychodziły dopiero po wybudzeniu telefonu. Obecnie na starym LG v30 nic nie muszę konfigurować a nie mam absolutnie żadnych problemów softowych. Nie wątpię że xiaomi robi postępy w tej kwestii, ale jeszcze do ideału daleko

     10. Myślisz, że nie dałoby się tego dobrze ustawić? Pytam, bo mam od miesiąca Redmi Note 8 Pro i faktycznie musiałem się pobawić z ustawieniami, żeby powiadomienia przychodziły w odpowiedni sposób. Przeszedłem z Samsunga Galaxy A9 i na początku czułem sporą niechęć do Xiaomi, ale myślę, że z upływem czasu wygląda to coraz lepiej. Z powiadomieniami nie mam problemu, a przynajemniej na ten moment nie zauważyłem.

     11. Być może udałoby mi się to ogarnąć jak należy, ale z czasem straciłem cierpliwość. Może jeszcze kiedyś zakupię jakieś xiaomi, póki co obserwuję postępy Chińczyków w pracach nad MIUI. Ogólnie to zmieniam telefony często, z reguły co 8-10 miesięcy, zawsze próbuje innej marki, wyrabiam sobie własną opinię

    2. Ubijanie apek rzeczywiście denerwuje, a nie umiem się zabrać za to aby poszukać jakiegoś rozwiązania. Co do powiadomień… o co chodzi? bo tego nie zauważyłem lub po prostu nie przykładam żadnej wagi.

     Korzystam z Xiaomi Mi9T Pro

    3. Kiedy jakieś 4 lata temu zaczynałem swą średnio wesołą przygodę ze smartfonami od Szałomi, to wtedy powiadomienia rzeczywiście stanowiły dramat. Ale potem temat naprawili i od pewnego czasu pod tym akurat względem nic im zarzucić nie mogę.

 3. Miui 13 proszę natychmiast naprawić
  optymalizacja zużycia energii i poprawki w trybie oszczędzania baterii. Bo wersji 12 pokazuje totalne głupoty… Dla mnie jest to ważne ile mój telefon faktycznie pracuje na włączonym ekranie a ile w czuwaniu… Obecnie jest porażka…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama