Redmi Watch smartwatch
Redmi Watch (źródło: Xiaomi)

Redmi Watch oficjalnie. Wygląda ładnie, jest tani, ale szału nie robi

Xiaomi Mi Watch (w wersji chińskiej) wywołał efekt WOW i ustawił poprzeczkę bardzo wysoko. Żaden inny smartwatch tej marki nawet się do niej nie zbliżył i podobnie jest w przypadku zaprezentowanego dziś Redmi Watch. Bo chociaż (na pierwszy rzut oka) wygląda ładnie i jest tani, to szału nie robi.

Cały czas nie mogę przeboleć, że Xiaomi Mi Watch nie trafił do Europy. Co prawda Xiaomi wprowadziło na Stary Kontynent smartwatch o takiej nazwie, lecz ze swoim pierwowzorem (oprócz niej) nie ma nic więcej wspólnego. Redmi Watch, który został dziś oficjalnie zaprezentowany, również nie jest jakimś wybitnie atrakcyjnym smart-zegarkiem.

Specyfikacja Redmi Watch

Smartwatch wyposażono w kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 1,4 cala oraz rozdzielczości 320×320 pikseli (dpi = 323 ppi), który pokryto szkłem hartowanym 2.5D. Jeśli spojrzeć na przygotowane przez producenta materiały i założyć, że tapeta rozciąga się na całą powierzchnię ekranu (a zapewne tak własnie jest), to wygląda na to, że otaczają go wręcz monstrualne ramki, jeszcze większe niż w realme Watch.

Redmi Watch smartwatch
źródło: Xiaomi

Xiaomi podaje, że użytkownik będzie mógł ustawić na wyświetlaczu ponad 120 różnych tarczy, lecz na jego miejscu unikałbym tych zbyt jasnych, aby przynajmniej w jakimś stopniu ukryć fakt, że ekran zajmuje mniejszą część powierzchni niż mógłby w rzeczywistości.

Redmi Watch zaoferuje 7 podstawowych trybów sportowych, w tym bieganie, jazda na rowerze i pływanie w zamkniętych pomieszczeniach. Według deklaracji producenta, smartwatch można zanurzyć w wodzie na głębokość do 50 metrów.

Redmi Watch smartwatch
źródło: Xiaomi

Ponadto smartwatch oferuje m.in. pulsometr, funkcję monitorowania snu oraz możliwość przeprowadzenia z użytkownikiem ćwiczeń oddechowych. Do tego jest też NFC, z którego w Chinach można zrobić użytek, lecz poza nimi moduł ten będzie całkowicie bezużyteczny.

Posiadacze tego smartwatcha będą mogli również skorzystać z pomocy asystenta Xiao AI. Według deklaracji Xiaomi, Redmi Watch na pojedynczym ładowaniu będzie pracować 7 dni przy typowym użytkowaniu, aczkolwiek przy bardziej energooszczędnym czas ten wydłuży się nawet do 12 dni. Bateria ma pojemność 230 mAh i ładuje się do 100% w ~2 godziny.

Cena Redmi Watch

Regularna cena Redmi Watch została ustalona w Chinach na 299 juanów, co jest równowartością ~175 złotych. W ramach promocji na start, klienci będą mogli jednak kupić ten smartwatch nieco taniej, bo za 269 juanów (~160 złotych).

Redmi Watch smartwatch
źródło: Xiaomi

Na tę chwilę nie ma informacji na temat dostępności nowego smartwatcha marki Redmi poza Chinami.

Te wiadomości mogą Cię zainteresować: