piłkarzyki, piłka nożna , gra, pixabay
źródło: Pexel | Pixabay

Google przygotowało specjalną mini-grę na Mundial w Katarze. Jak ją uruchomić?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej rozpoczęły się wczoraj w Katarze. Z okazji tego wielkiego sportowego wydarzenia firma Google przygotowała specjalną mini-grę, w której zagrasz w piłkę nożną w przeglądarce, a właściwie w swoich wynikach wyszukiwania. Jak ją uruchomić?

Pomóż reprezentacji Polski na Mundialu

Wspomniana przeze mnie gra przygotowana przez firmę Google specjalnie na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze została nazwana Mini Cup. Rozgrywka polega na wykonywaniu rzutów karnych. Po każdym zdobytym punkcie bramkarz zaczyna coraz szybciej poruszać się pomiędzy słupkami, zwiększając w ten sposób poziom trudności rozgrywki. Warto dodać, że jest to gra, w której możemy się zmierzyć z innymi, jednak nie bezpośrednio. O co chodzi?

Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy jeden z krajów biorących udział w Mundialu i to na jego konto zdobywamy punkty. Następnie fani mogą porównać wyniki swoich drużyn w tabeli. Grając w Mini Cup możesz więc pomóc polskiej reprezentacji znaleźć się jak najwyżej w tej wirtualnej tabeli.

Każdy dodatkowy punkt z pewnością się przyda, bo w momencie publikacji niniejszego artykułu Polska znajduje się na 17. miejscu tego zestawienia, a na jego prowadzeniu ze sporą przewagą nad rywalami jest Arabia Saudyjska. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak również na boisku, ponieważ to grupowy rywal Polski, z którym nasza reprezentacja zmierzy się w sobotę, 26 listopada o godzinie 14:00.

Jak uruchomić mini-grę Google?

Żeby uruchomić grę Mini Cup, wystarczy wpisać w wyszukiwarce na swoim smartfonie hasło związane z tegorocznym Mundialem. Może to być na przykład: mundial 2022, mundial, mistrzostwa świata Katar, Polska – Meksyk, Anglia – Iran itd. Po wyszukaniu jednego z tych lub podobnych haseł w prawym dolnym rogu ekranu pojawi się niebieski przycisk z piłką. Po jego dotknięciu pojawi się menu główne gry, w którym możemy zagrać w jeden z meczy i wybrać reprezentację, dla której chcemy zbierać punkty. Następnie można już cieszyć się rozrywką.

Gra Mini Cup działa zarówno na smartfonach z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Graliście już w tę mini-grę? Pochwalcie się w komentarzach, jaki jest Wasz najlepszy wynik (mnie do tej pory nie udało się przebić granicy 35 bramek).