Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Ostatnie przymiarki Microsoftu. Surface Duo jest praktycznie gotowy na premierę

Coraz więcej rzeczy upewnia nas w przekonaniu, że do oficjalnego wprowadzenia Surface Duo na rynek musi być blisko. Kolejni pracownicy Microsoftu wysokiego szczebla chwalą się tym urządzeniem w mediach społecznościowych, a sam sprzęt otrzymuje ostatnie zezwolenia od regulatorów.

Microsoft Surface Duo zyskuje akceptację FCC

Federalna Komisja Łączności (FCC), działająca w Stanach Zjednoczonych dodała do swojej bazy danych sprzęt, który bez większych wątpliwości możemy utożsamić ze składanym smartfonem Surface Duo od Microsoftu.

W zapisach FCC pojawia się on jako „phablet” o oznaczeniu modelu 1930. W jednym z fragmentów dokumentacji czytamy, że potrafi on przybrać formę zamkniętą, otwartą na 180º oraz otwartą na 90º. Żaden z telefonów Microsoftu poza Surface Duo nie potrafi takich cudów, zwłaszcza, że gigant z Redmond obecnie… nie ma żadnych innych telefonów w planach.

Sprzęt będzie wyposażony w dwa 5,6-calowe ekrany AMOLED o rozdzielczości 1800 x 1350 pikseli każdy, które łącznie oddadzą do użytku powierzchnię równą wyświetlaczowi o przekątnej 8,3 cala. Jedyne, do czego będzie trzeba przywyknąć, to widoczne łączenie zawiasu na środku, ponieważ Surface Duo nie będzie miał elastycznego ekranu, jak jak choćby Samsung Galaxy Z Fold 2.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Microsoft planuje wyposażyć urządzenie w procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej (będą dostępne też wersje ze 128 GB i 256 GB). Aparat główny ma dostać matrycę 11 Mpix, zaś całość ma zasilać bateria 3460 mAh, co jak na sprzęt z podwójnym ekranem brzmi bardziej niż niepokojąco. Lepiej więc, żeby chodziło o zestaw akumulatorów, po 3460 mAh każdy.

Premiera Surface Duo – kiedy?

Wizyta w bazie danych FCC jest jedną z ostatnich rzeczy, by smartfon czy inne urządzenie korzystające z sieci bezprzewodowych mogło zostać dopuszczone do sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Microsoft czekają już więc tylko kwestie związane z ostatnimi testami, rozpoczęciem produkcji pierwszych sztuk przeznaczonych do sprzedaży i przygotowaniem prezentacji inauguracyjnej. Spodziewamy się jej w sierpniu bądź wrześniu. O ile więc największy rywal Surface Duo, czyli Samsung Galaxy Z Fold 2 na pewno zostanie zaprezentowany przed składanym urządzeniem Microsoftu, ciekawi nas, który z tych sprzętów jako pierwszy trafi do regularnej sprzedaży.