Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Microsoft wierzy w sukces Surface Duo. I robi wszystko, żeby go odniósł

Surface Duo nie zadebiutował jeszcze na rynku, ale może to zrobić wcześniej niż dopiero na święta Bożego Narodzenia. Microsoft zdaje się mocno wierzyć w jego sukces, bowiem… rozpoczęły się już prace nad jego następcą.

Microsoft Surface Duo to dopiero początek

Microsoft wydaje się być przekonany o tym, że Surface Duo spotka się z ciepłym przyjęciem wśród klientów. Już w momencie pierwszej prezentacji, która miała miejsce na początku października 2019 roku, Panos Panay sprawiał wrażenie pewnego, że ta hybryda smartfona i tabletu jest potrzebna na rynku i odniesie na nim sukces.

Czas jednak mija, a wciąż nie wiadomo, kiedy urządzenie to trafi do sprzedaży. Oficjalnie informowano o rynkowej premierze w okolicach świąt Bożego Narodzenia, ale pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że Microsoft chce wprowadzić Surface Duo do sklepów zanim pojawi się w nich Galaxy Fold 2.

Czy tak się rzeczywiście stanie – nie wiadomo, ale wspomniany już Panos Panay kilka dni temu opublikował zdjęcie, na którym widnieje Microsoft Surface Duo. Co ciekawe, w nieco innym wydaniu niż początkowo pokazywano:

Będzie też Microsoft Surface Duo 2

Jak (nieoficjalnie) dowiedział się serwis Android Central, Microsoft rozpoczął już prace nad drugą generacją swojej hybrydy smartfona i tabletu z Androidem. Projekt jest jednak dopiero na bardzo wczesnym etapie rozwoju, więc nie powinniśmy się spodziewać jego rychłej premiery.

Na ewentualny debiut Microsoft Surface Duo 2 prawdopodobnie niemały wpływ będą też miały wyniki sprzedażowe pierwszej odsłony – jeśli okaże się ona totalną klapą, Microsoft może zrezygnować z urządzeń tej kategorii.

Na razie gigant z Redmond robi jednak co w jego mocy, aby wszystko było dopracowane do perfekcji. Amerykanie ściśle współpracowali nad Surface Duo na etapie prototypu i rozwoju z firmą Mobvoi, która zajmuje się oprogramowaniem, usługami i projektowaniem.

Co więcej, jak donosi serwis Android Central, Microsoft przejął teraz nawet lokalne oddziały tego przedsiębiorstwa w Rumunii, na Tajwanie i w USA oraz dołączył wszystkich zatrudnionych w Movial, którzy pracowali nad Surface Duo, do grona swoich pełnoetatowych pracowników. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku Google i HTC, więc wygląda na to, że Amerykanie podchodzą do sprawy bardzo poważnie i nie szczędzą funduszy na realizację swojego celu.

Mimo tak dużego odpływu pracowników, Movial nadal ma pozostać niezależną firmą – w najbliższej przyszłości większość pozostałych będzie pracować w oddziale w Finlandii. Przedsiębiorstwo zamierza też skupić się „niektórych kluczowych obszarach kompetencji, takich jak bezpieczeństwo cybernetyczne”.

Polecamy również: