Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo (źródło: Microsoft)

Premiera Microsoft Surface Duo – smartfona z Androidem i dwoma ekranami

O Surface Phone mówiło się przez długie lata, jednak urządzenie o takiej nazwie nigdy nie trafiło na rynek. Dziś Microsoft zaprezentował Microsoft Surface Duo, którego możemy nazywać smartfonem, ale także komunikatorem i podręcznym komputerem oraz narzędziem do uwalniania kreatywności. To, co wyróżnia ten sprzęt, to dwa ekrany o przekątnej 5,6 cala każdy.

Podczas oficjalnej prezentacji Microsoft nie zdradził zbyt wiele szczegółów na temat specyfikacji Microsoft Surface Duo, oprócz tego, że urządzenie zostało wyposażone w dwa dotykowe wyświetlacze o przekątnej 5,6 cala każdy. Sam producent nie przypisuje tego sprzętu do żadnej kategorii – najważniejsze dla niego było oddanie do rąk użytkowników narzędzia, które pozwoli im być kreatywne.

Microsoft Surface Duo jest bardzo cienki, aczkolwiek producent nie podał jego grubości. Urządzenie wyposażono w 360° zawias, więc można je złożyć zarówno wyświetlaczami do środka, jak i na zewnątrz. Co ciekawe, sprzęt ten ma łączyć w sobie to, co najlepsze w produktach Microsoftu i oprogramowaniu Google. Producent nie doprecyzował, co to dokładnie oznacza, ale wiadomo, że użytkownicy będą mogli instalować aplikacje ze Sklepu Play, co wskazuje, że Surface Duo pracuje pod kontrolą Androida.

Microsoft Surface Duo trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku.

Polecamy również:

Microsoft zaprezentował Surface Laptop 3, Surface Pro 7, Surface Pro X i Surface Neo

Źródło: Microsoft Surface, Microsoft, Microsoft