Gotuj z Microsoftem. Szef komunikacji firmy robi przepyszne grissini, korzystając z Surface Duo

Surface Duo to niezwykle ciekawy projekt Microsoftu, któremu osobiście bardzo kibicuję. Nie tylko dlatego, że w większości jestem fanem linii urządzeń Surface, ale także dlatego, że nie licząc LG, żaden producent nie bierze na serio opcji wydania smartfona z dwoma ekranami.

Surface Duo to odważny projekt

Panos Panay, głowa działu produktowego w Microsofcie, był bardzo przejęty, kiedy prezentował publiczności Surface Duo. To nie tylko pierwszy od lat smartfon firmy, ale także ogromny krok w nieznane – sprzęt otwierający nowy rozdział w rozwoju urządzeń mobilnych i być może wyznaczający pewien kierunek w typie konstrukcji mobilnych. Wszak niewielu producentów podejmuje się produkcji urządzenia na Androidzie z dwoma ekranami.

Od czasu do czasu Panay przypomina o swoim dziecku – niedawno pozował do zdjęcia z jednym z prototypów Surface Duo. Można więc przypuszczać, że produkt ma już ustalony wygląd i specyfikację i że rzeczywiście zostanie zaprezentowany podczas konferencji Microsoftu jeszcze przed końcem tego roku.

Surface Duo od kuchni

Dziś zdjęciem z własnym Surface Duo podzielił się inny ważny pracownik Microsoftu – Frank X. Shaw, pełniący obowiązki szefa komunikacji firmy. Na swoim koncie na Twitterze zaprezentował, jak powinno się robić klasyczne grissini – rodzaj kruchego pieczywa, do którego zwykle dodaje się oliwę z oliwek oraz daktyle.

O ile jesteśmy pod wrażeniem gastronomicznych zdolności Shawa, tak bardziej intetresuje nas fakt, że do sprawdzania przepisu na wypiek używał on Surface Duo. Na zdjęciach, które udostępnił, widoczny jest smartfon w etui oraz rysik Surface Slim Pen – taki sam, jakiego używaliśmy już podczas testów Surface Pro X. Chciałbym wierzyć, że stylus będzie sprzedawany w zestawie z Surface Duo, ale biorąc pod uwagę politykę względem akcesoriów Microsoftu, wydaje się mi to mało prawdopodobne.

O wnętrzu Surface Duo wiemy już co nieco z dotychczasowych przecieków. Niestety albo stety – ma to być konkurencja dla Samsunga Galaxy Fold 2, co sugeruje raczej wysoką cenę i ograniczoną dostępność.