Samsung logo

Samsung Galaxy Z Fold 2 – poznaliśmy dużą część specyfikacji

Ostatnie wieści na temat nowego składanego smartfona Samsung Galaxy Z Fold 2 nie brzmiały zbyt optymistycznie. Model ten zadebiutuje na rynku nieco później niż się spodziewaliśmy, ale to może nawet lepiej, jeśli przez ten dodatkowy czas Koreańczycy dopracują oprogramowanie do niego. Teraz natomiast poznaliśmy większą część specyfikacji bezpośredniego następcy Galaxy Fold.

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Z Fold 2 nie będzie rewolucyjnym rozwinięciem wizji, jaką zapoczątkował bezpośredni poprzednik, ale jednocześnie Samsung poprawi większość elementów, na które narzekano w przypadku pierwszego składanego smartfona marki.

Klienci, którzy będą sobie mogli pozwolić na jego zakup, nie powinni narzekać na wyposażenie Samsunga Galaxy Z Fold 2. Przy okazji warto od razu wspomnieć, że według nieoficjalnych doniesień, smartfon może kosztować grubo ponad 9000 złotych.

Specyfikacja Samsung Galaxy Z Fold 2

Jak donosi południowokoreański serwis ETNews, który w przeszłości dostarczył nam już kilka informacji na temat tego smartfona, wewnątrz nowego modelu znajdzie się wyświetlacz OLED o przekątnej 7,7 cala i częstotliwości odświeżania 120 Hz, pokryty Ultra Thin Glass (UTG). Ten sam materiał Samsung zastosował we wnętrzu Galaxy Z Flip.

Mówi się, że wewnętrzny ekran nie będzie miał wielkiego wycięcia jak w pierwszym Galaxy Fold, tylko niewielki, okrągły otwór, w którym znajdzie się pojedynczy aparat do selfie i rozmów wideo. Od razu można też dodać, iż czytnik linii papilarnych nie zostanie zintegrowany z tym ekranem – Samsung umieści go bocznej krawędzi smartfona.

Samsung Z Galaxy Fold 2
Tak może wyglądać Samsung Z Galaxy Fold 2 po rozłożeniu (źródło: @UniverseIce)

Samsung Galaxy Z Fold 2 zaoferuje również potrójny aparat po zewnętrznej stronie z główną matrycą o rozdzielczości 12 Mpix oraz 12 Mpix obiektywem ultraszerokokątnym i 64 Mpix teleobiektywem. Jak nietrudno skojarzyć, jest to identyczna konfiguracja jak w Samsungu Galaxy S20.

Po drugiej stronie obudowy, również tej zewnętrznej, znaleźć się ma zaś o wiele większy ekran niż w Galaxy Fold, bowiem o przekątnej aż 6,23 cala i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Ponad nim pojawi się pojedynczy aparat do selfie i rozmów wideo o rozdzielczości 10 Mpix.

Południowokoreańskie medium wspomina także, że Samsung Galaxy Z Fold 2 będzie obsługiwał ładowanie o mocy 15 W zarówno bezprzewodowe, jak i zwrotne. Jeśli natomiast chodzi o przewodowe, to mówi się o 25 W.

Zapowiada się zatem, że specyfikacja Samsung Galaxy Z Fold 2 nie zawiedzie użytkowników, tym bardziej, że sercem smartfona ma być ultrawydajny procesor Qualcomm Snapdragon 865+.