MacBook Air 2022
(fot. Parker Ortolani, 9to5Mac)

Taki MacBook Air byłby naprawdę uroczy, gdyby nie notch

Jeśli potwierdzą się nieoficjalne informacje, to w przyszłym roku zobaczymy odczuwalnie odświeżonego MacBooka Air. Najnowszy koncept, oparty na przeciekach, pokazuje jak może prezentować się smukły laptop Apple.

Smukły i najpewniej naprawdę lekki

Apple w tym roku na poważnie wzięło się za swoją linię komputerów, wprowadzając sporo zmian. Po pierwsze, zadebiutowały modele z autorskim procesorem ARM. Po drugie, iMaki otrzymały długo wyczekiwane odświeżenie wyglądu. Po trzecie, zobaczyliśmy zupełnie nowe MacBooki Pro.

MacBook Air 2022
(fot. Parker Ortolani, 9to5Mac)

Prawdopodobnie trend będzie kontynuowany w przyszłym roku. W związku z tym, należy spodziewać się kolejnych interesujących premier. Wśród szykowanych urządzeń ma być MacBook Air. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, firma planuje wprowadzić większy zestaw nowości.

Parker Ortolani z serwisu 9to5Google, opierając się m.in. na licznych wyciekach, a także innych danych, postanowił przygotować koncept nowego Aira. Niewykluczone, że nadchodzący laptop Apple będzie pod wieloma względami bardzo podobny do opisywanego konceptu.

Uwagę zwraca kolorowa obudowa, wyraźnie inspirowana iMakami. Dostępne wersje kolorystyczne to chociażby niebieska, zielona i żółta. Ramka wokół ekranu jest biała, a więc podobnie jak w 24-calowych iMakach z tego roku.

MacBook Air 2022
Pro 2021 vs. Air 2022 (fot. Parker Ortolani, 9to5Mac)

Najpewniej MacBook Air będzie odczuwalnie smuklejszy od najnowszych modeli Pro, które nieznacznie przytyły względem swoich poprzedników. Wpływ na rozmiary obudowy może mieć potencjalny brak wentylatorów.

Notch jeszcze bardziej widoczny?

Jeśli sprawdzą się ostatnie informacje, co jest wysoce prawdopodobne, MacBook Air także otrzyma wycięcie na górze wyświetlacza. Apple może postawić na białe ramki wokół ekranu, tak jak na koncepcie, więc notch będzie jeszcze bardziej widoczny. Nie pomoże tutaj czarny pasek wyświetlany w aplikacjach pełnoekranowych.

MacBook Air ma potencjał stać się naprawdę atrakcyjnym laptopem, ale oszpeconym przez notcha. Wątpię, aby taki projekt przeszedł pod kierownictwem Jony Ive’a – forma nie jest już najważniejsza w projektach Apple.

Warto dodać, że nowy Air może otrzymać procesor Apple M2, wyświetlacz wykonany w technologii mini LED, a do ładowania posłuży nowa generacja złącza MagSafe. Premiery należy spodziewać się w przyszłym roku.