LG G8 ThinQ (fot. LG)

LG G8 ThinQ robi najlepsze zdjęcia według niezależnej organizacji VCX

Niewątpliwie najpopularniejszą firmą sprawdzającą możliwości aparatów w smartfonach jest DxOMark. W przeprowadzanych przez nią testach flagowce LG nie wypadają najlepiej – LG G7 ThinQ dostał gorsze noty niż niektóre flagowce konkurencji z dłuższym stażem na rynku. Producent właśnie jednak pochwalił się wynikiem uzyskanym przez LG G8 ThinQ w teście niezależnej organizacji VCX – według niej, model ten robi aktualnie najlepsze zdjęcia.

Czym jest VCX?

Jak możemy przeczytać w rozesłanej do mediów informacji prasowej, VCX (Valued Camera eXperience) jest globalną organizacją non-profit, która ocenia jakość aparatów w smartfonach. Zrzesza ponad dwudziestu globalnych producentów inteligentnych telefonów i sensorów obrazu. VCX słynie z przejrzystych i uczciwych ocen opartych na standardach testowania uzgodnionych przez firmy członkowskie.

VCX, w przeciwieństwie do DxOMark, nie prowadzi więc działalności komercyjnej. Jej system punktacji opiera się na analizie kilku aspektów, a ostateczny wynik zamyka się w przedziale od 0 do 100 punktów.

Test i ocena aparatu w LG G8 ThinQ

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, którą wersję tegorocznego flagowca marki ekipa VCX wzięła na warsztat, bo przecież są dwie: na większość rynków trafi wariant z podwójnym aparatem, podczas gdy na wybranych (m.in. w Korei Południowej) klienci kupią model z potrójnym. Można jednak założyć, że przetestowano tę z dwoma obiektywami na panelu tylnym, ponieważ tak wynikałoby z rozesłanej do mediów informacji prasowej (aczkolwiek nigdzie nie jest to napisane wprost).

LG G8 ThinQ uzyskał ostateczny wynik na poziomie 77 punktów na 100 możliwych i aktualnie znajduje się na szczycie listy przetestowanych przez VCX smartfonów. Na kolejnych miejscach ulokowały się kolejno: Huawei Mate 20 Pro (75 punktów), Huawei P20 Pro (74 punkty), Huawei Mate 20 (73 punkty) i LG V40 ThinQ (72 punkty).

Ocena możliwości fotograficznych LG G8 ThinQ przez VCX

Smartfony przetestowane przez VCX

Co ciekawe, VCX sprawdza możliwości fotograficzne nie tylko flagowców, ale również smartfonów z niższych półek. Przetestowane zostały też m.in. Samsung Galaxy A3 2017 (58 punktów), Samsung Galaxy A5 2017, Huawei Nova (po 56 punktów każdy), a nawet i Huawei P8 Lite (42 punkty).

Na koniec, jako ciekawostkę, dodam jeszcze, że Google Pixel 3 dostał od VCX 65 punktów, podczas gdy jego poprzednik, Google Pixel 2, otrzymał 66 punktów. Co więcej, znacznie lepszym wynikiem może pochwalić się HTC U11 – 70 punktów (jest siódmy w rankingu, za Huawei P20).

Źródło: informacja prasowa, VCX