Zdaniem ekipy z DxOMark, LG G7 ThinQ robi gorsze zdjęcia niż niektóre flagowce z dwuletnim stażem

To chyba najgorszy cios, jaki mógł otrzymać dział mobilny LG. Ekipa z DxOMark przetestowała bowiem LG G7 ThinQ i punktacja, jaką mu przyznała, jest – delikatnie mówiąc – szalenie niekorzystna. Według niej, smartfon robi gorsze zdjęcia niż niektóre flagowce konkurencji z dwuletnim stażem.

Przypomnijmy: LG G7 ThinQ kosztował na start 3499 złotych. Teraz trzeba za niego zapłacić trochę mniej, ale nadal grubo ponad dwa tysiące złotych. Płacąc taką kwotę, klienci mają prawo oczekiwać, że smartfon nie będzie odstawał pod względem możliwości fotograficznych od flagowców konkurencji, kosztujących podobne pieniądze.

Reklama

Cóż, jeśli opierać się na ocenie DxOMark, zainteresowani LG G7 ThinQ powinni natychmiast zrezygnować z jego zakupu i wybrać coś innego. Po testach smartfonowi przyznano zaledwie 83 punkty, co w przypadku flagowego modelu z 2018 roku jest po prostu totalną żenadą. Za same zdjęcia model ten otrzymał 84 punkty, natomiast za samo wideo 79 punktów.

Aby uzmysłowić wszystkim, w jak niekorzystnym położeniu znalazł się LG G7 ThinQ powiem, że inne flagowce z 2018 roku okupują ścisłe podium rankingu DxOMark Mobile: Huawei P20 Pro ze 109 punktami, iPhone XS Max ze 105 punktami, HTC U12+ i Samsung Galaxy Note 9 ze 103 punktami każdy, Huawei P20 ze 102 punktami i Samsung Galaxy S9+ z 99 punktami.

Jak widać, LG G7 ThinQ do czołówki sporo brakuje. Co więcej, z rankingu DxOMark Mobile wynika też, że lepsze zdjęcia i filmy są w stanie zarejestrować niektóre flagowce konkurencji z dwuletnim stażem, na przykład iPhone 7 (85 punktów ogółem; 85/85), iPhone 7 Plus (88; 89/84) i Samsung Galaxy S7 Edge (89; 91/86). Wydaje mi się, że nie wymaga to komentarza.

Mimo wszystko na koniec odnotuję jeden fakt, a mianowicie to, że LG G7 ThinQ udało się uzyskać lepszy ogólny wynik od LG V30. Temu modelowi ekipa z DxOMark przyznała ostatecznie 82 punkty (czyli jeden punkt mniej), ale jednocześnie dała aż trzy punkty więcej za same zdjęcia – 87 (a 73, czyli o 6 mniej, za wideo).

Coby jakoś ładnie zakończyć wątek oceny LG G7 ThinQ przez DxOMark przypomnę, że kilka miesięcy temu Kasia pokusiła się o zrobienie fotoporównania wszystkich najważniejszych flagowców z 2018 roku i smartfon LG zajął w nim… ostatnie miejsce (uplasował się nawet za kosztującym niemalże 2000 złotych mniej Asusem ZenFone 5).

Źródło: DxOMark