Reklama
Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
(źródło: Lenovo)

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 – duży, wydajny i dobrze wyposażony tablet rusza na podbój rynku

Lenovo to jeden z tych producentów, który w cieniu wypuszcza kolejne generacje swoich tabletów. Pomimo niewielkiego rozgłosu, produkowane przez niego tablety to urządzenia dobrze wykonane i nieźle wyposażone. Podobnie jest z najnowszym modelem Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6, który został dziś oficjalnie zaprezentowany. To duży tablet o wielkich możliwościach.

Reklama

Specyfikacja Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6

Dopiero co pisaliśmy o specyfikacji, która przedostała się do sieci, a dzisiaj nowy tablet ma swoją premierę. Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 to urządzenie klasy premium o sporym, bo aż 12,6-calowym ekranie i aluminiowej obudowie, do którego oferowane są akcesoria zwiększające produktywność.

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 (źródło: Lenovo)

To właśnie wyświetlacz gra tutaj główną rolę. Jest to panel E4 AMOLED produkcji Samsunga o odświeżaniu 120 Hz, rozdzielczości 2K i jasności sięgającej 600 nitów. Ekran wspiera również standard HDR10 i Dolby Vision. Pod tym względem nowy tablet zapowiada się wyjątkowo dobrze. Konsumpcja treści multimedialnych, granie czy przeglądanie internetu powinny być niezwykle przyjemnym doświadczeniem.

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
(źródło: Lenovo)

Zresztą pod względem multimedialnym urządzenie to wypada naprawdę dobrze. W parze ze świetnym ekranem współgrają aż 4 głośniki sygnowane logiem JBL, które wspierają technologię Dolby Atmos, a także szereg programowych ulepszeń, zapewniających wciągający dźwięk.

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 (źródło: Lenovo)

Za napędzanie Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 odpowiedzialny jest wydajny SoC Qualcomm Snapdragon 870, który wspierany jest przez 8 GB RAM. Na dane użytkownicy otrzymają 256 GB pamięci UFS 3.1.

Aparaty w tabletach to z pewnością nie najważniejsze punkty specyfikacji, ale warto o nich wspomnieć. Nowy tablet Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 ma dwa na tyle: główny o rozdzielczości 13 Mpix i 5 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym. Na przodzie znalazł się natomiast 8 Mpix aparat do selfie i wideorozmów, a także sensor ToF do rozpoznawania twarzy.

Tak duży i dobrze wyposażony tablet wymaga solidnej baterii i taką w istocie otrzymał. Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 ma na pokładzie ogniwo o pojemności 10200 mAh, które wspiera szybkie ładowanie z mocą do 45 W poprzez Qualcomm QuickCharge. Niestety, w zestawie znajduje się ładowarka o mocy „tylko” 30 W.

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
(źródło: Lenovo)

Tablet działa pod kontrolą Androida 11 wraz z producencką nakładką ZUI 13. Jest to specjalnie zoptymalizowana dla tabletów nakładka, która kładzie duży nacisk na wygodę obsługi i wykorzystanie przestrzeni roboczej. Oprogramowanie, oprócz iście tabletowego interfejsu, oferuje również tryb PC, który znacznym stopniu poprawi komfort pracy. System ten zapewnia też głęboką interakcję z Windowsem – wszystko po to, aby swobodnie przenosić się z tabletu na komputer i odwrotnie.

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6
Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 (źródło: Lenovo)

Nowe urządzenie dostało również zestaw dedykowanych akcesoriów. Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 może być sparowany z magnetyczną klawiaturą, a także aktywnym rysikiem, które razem tworzą świetny zestaw zwiększający produktywność. Oba akcesoria są opcjonalne i należy je zakupić osobno.

Dostępność i cena Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6

Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 jest od dzisiaj dostępny w przedsprzedaży w Chinach. Cena Lenovo Xiaoxin Pad Pro 12,6 została ustalona na poziomie 3699 juanów (równowartość ~2300 złotych po bezpośrednim przeliczeniu).

Nie da się ukryć, że w tej cenie urządzenie wygląda niezwykle kusząco. Niestety, w komunikacie zabrakło informacji o tym, kiedy i czy w ogóle Lenovo Xiaomi Pad Pro 12,6 trafi do Europy. Mam szczerą nadzieję, że tak się stanie, bo to po prostu świetnie zapowiadające się urządzenie, podobnie jak zaanonsowany niedawno w Chinach Lenovo Tab 6 5G.