Reklama

Co dalej z działem mobilnym LG? W poniedziałek może zatrząść się ziemia

Większość producentów smartfonów nie będzie zbyt dobrze wspominać 2020 roku. Straty, jakie wygenerowały w branży mobilnej komplikacje związane z globalną pandemią koronawirusa, odbiły się mocno zwłaszcza na tych producentach, którzy jeszcze przed jej wybuchem nie radzili sobie śpiewająco. Tacy producenci, jak LG.

Reklama

LG Mobile balansuje na krawędzi

Pogłoski o zamknięciu działów mobilnych takich firm jak HTC, Sony czy LG raz po raz pojawiają się na łamach branżowych serwisów. Nic w tym dziwnego – często smartfonowe biznesy, zamiast przynosić zyski, tylko pogłębiają finansowe dołki, w których się znalazły. O tajwańskim HTC praktycznie się już nie pisze, Sony wycenia swoje najnowsze urządzenia na jakieś astronomiczne kwoty, a LG eksperymentuje z formą smartfonów, licząc na to, że pomysł z telefonem o dwóch ekranach nareszcie „chwyci”.

Sytuacja mobilnego działu LG nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać – wszak firma radzi sobie na rynku lepiej niż taka Nokia, a mimo to wciąż pojawiają się nowe doniesienia o możliwej sprzedaży tego fragmentu biznesu Koreańczyków jakiemuś innemu, dużemu przedsiębiorstwu. Oficjalnie LG nie potwierdza tego typu plotek, ale branżowe źródła wiedzą swoje. Co więcej – twierdzą, że za kilka dni zostanie ogłoszony oficjalny komunikat dotyczący przyszłości LG Mobile.

smartfon LG Wing 5G smartphone
LG Wing – dowód na to, że smartfony nie muszą być nudne

Czekamy na wielkie ogłoszenie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez @FronTron, w poniedziałek 5 kwietnia powinniśmy otrzymać oficjalny komunikat LG, dotyczący przekształceń w firmie. Co prawda dział mobilny nie ma być kompletnie zlikwidowany, ale 4000 pracowników ma zostać z niego przeniesionych do innych segmentów produktowych.

Rozmontowanie LG Mobile ma pozostać bez wpływu na program aktualizacji modeli smartfonów, które już trafiły na rynek. Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że nawet mając do dyspozycji dziesiątki programistów, LG dość ślamazarnie wywiązuje się z obietnic dostarczania najnowszych wersji Androida na swoje telefony. Dopiero co Androida 11 otrzymali posiadacze LG Velvet, a przecież od premiery tego systemu minęło już sporo czasu.

Na obecnym etapie LG Mobile z pewnością zaprzeczy gromadzącym się pogłoskom, jednak sporo rzeczy może się wyjaśnić 5 kwietnia. Wtedy okaże się, na ile plotki o restrukturyzacji firmy są prawdziwe, a jeśli rzeczywiście dojdzie do przekazania jakiegoś oświadczenia, to dowiemy się, jak wiele zostanie z dawnego działu mobilnego LG.