LG Velvet 4G 5G smartphone
LG Velvet (źródło: LG)

Kiedy twój smartfon LG dostanie aktualizację do Androida 11? Oto oficjalna lista

LG nigdy przesadnie nie spieszyło się z aktualizacjami systemu w swoich smartfonach. Może jeszcze za czasów LG G3 to tempo było solidne, ale później firma traciła na rezonie, co widać po tym, że dopiero teraz poznajemy harmonogram aktualizacji urządzeń do systemu Android 11.

LG – lepiej późno niż później?

Niektórzy producenci smartfonów zamknęli już proces ich aktualizowania do Androida 11 lub sukcesywnie opracowują nowe wydanie systemu na kolejne modele. Na przykład właściciele flagowych Samsungów, nawet tych dwuletnich, mają ten system Google na swoich telefonach już od miesięcy.

LG z kolei, ma sporo modeli smartfonów, które aż proszą się o wyrwanie ich z działania na Androidzie 10. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń z dystrybucji europejskiej, bo taki LG Velvet 5G potrafił już dostać Androida 11, ale w Korei Południowej, co raczej średnio interesuje posiadaczy tego smartfona w Polsce.

Na szczęście LG opublikowało harmonogram aktualizacji swoich smartfonów na rynku europejskim, na swojej niemieckiej stronie. Nie napawa ona wielkim optymizmem, a największe nadzieje na rychły upgrade systemu w Europie, mogą żywić właściciele wspomnianego modelu Velvet 5G.

LG Velvet 5G – ten smartfon dostanie Androida 11 w kwietniu

Harmonogram aktualizacji smartfonów LG do Androida 11

LG Velvet 5G dostanie aktualizację do Androida 11 w kwietniu, a do końca czerwca powinien dołączyć do niego model G8X. Później przyjdzie czas na LG Velvet 4G oraz LG G9S – proces ich aktualizacji powinien zacząć się nie później niż we wrześniu. Posiadacze modeli Wing, K52 i K42 będą musieli poczekać jeszcze dłużej, bo nawet do końca grudnia. To tak dużo czekania, że Google zdąży w międzyczasie wydać Androida 12.

ModelKod produktuaktualizacja do Androida 11Status
VELVET 5GLMG900EMdo kwietnia 2021w testach
G8XLMG850EMWdo Q2 2021w testach
VELVET 4GLMG910EMWdo Q3 2021w testach
G8SLMG810EAWdo Q3 2021w testach
WINGLMF100EMWdo Q4 2021w testach
K52LMK520EMWdo Q4 2021w testach
K42LMK420EMWdo Q4 2021w testach

Jak wyraźnie wynika z powyższej tabelki, Koreańczycy nadal nie zamierzają specjalnie sprężać się z wydawaniem nowych aktualizacji, choć w gruncie rzeczy modeli uprawnionych do otrzymania Androida 11 nie jest tak wiele. Trochę to smutne. Zakładam jednak, że jeśli ktoś kupił smartfon LG, to raczej nie dla obietnicy szybkich aktualizacji Androida.