smartfon HTC Wildfire E3 smartphone
HTC Wildfire E3 (źródło: HTC)

HTC Wildfire E3 to „stylowy flagowiec z topową baterią”. Że co?!

Ostatnim, prawdziwym flagowcem marki HTC był HTC U12+, który zadebiutował blisko trzy lata temu. Teraz producent wprowadził na rynek model HTC Wildfire E3, który według deklaracji firmy jest „stylowym flagowcem z topową baterią”, chociaż z high-endem nie ma on totalnie nic wspólnego.

Szczerze zastanawia mnie, dlaczego w przypadku tego smartfona producent używa tak górnolotnego określenia, ale jeśli to rzeczywiście jest flagowiec, to oznacza to, że firma nie zamierza uderzać w wyższe segmenty rynku niż budżetowe. Z drugiej jednak strony, niedawno przecież zadebiutował HTC Desire 21 Pro 5G, więc niewykluczone, że po prostu jakiś marketingowiec rosyjskiego oddziału marki popłynął zbyt mocno.

Cena HTC Wildfire E3, dostępność

Smartfon zadebiutował bowiem w Rosji i na razie nie wiadomo, czy kiedykolwiek jego dostępność zostanie rozszerzona o inne kraje. W Polsce prawdopodobnie nie powinniśmy się go spodziewać, ponieważ do tej pory do kraju nad Wisłą nie trafił żaden model z nowej generacji serii Wildfire (a trochę ich już jest na rynku).

Cena HTC Wildfire E3 w Rosji została ustalona na równowartość ~150 euro (niespełna 700 złotych). Jak widać, nie jest to „flagowy poziom”, tylko raczej budżetowy.

smartfon HTC Wildfire E3 smartphone
źródło: HTC

Specyfikacja HTC Wildfire E3

Specyfikacja HTC Wildfire E3 również nie jest w żadnym wypadku flagowa, aczkolwiek producent składa deklaracje o „topowej baterii”. Akumulator w tym modelu ma jednak dość przeciętną (jak na dzisiejsze standardy) pojemność 4000 mAh i można go ładować maksymalnie z mocą (zaledwie) 10 W. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 10 z interfejsem HTC.

Ponadto specyfikacja HTC Wildfire E3 obejmuje również wyświetlacz IPS o przekątnej 6,517 cala i rozdzielczości HD+ 1560×720 pikseli (proporcje 19,5:9), procesor MediaTek Helio P22 oraz 4 GB RAM i – w zależności od konfiguracji – 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128 GB.

Specyfikacja HTC Wildfire E3 zawiera w sobie także pojedynczy aparat o rozdzielczości 13 Mpix (f/2.0) na przodzie i poczwórny 13 Mpix (f/2.0) + ultraszeroki 8 Mpix (f/2.2) + 2 Mpix (f/2.4) do zdjęć makro + 2 Mpix (f/2.4) do pomiaru głębi na tyle oraz czytnik linii papilarnych, dual SIM (2x nano SIM), port USB-C i 3,5 mm złącze słuchawkowe.

HTC Wildfire E3 ma wymiary 165,7×76,57×9 mm i waży 186 gramów.