smartfon OnePlus 10 Pro smartphone

OnePlus 10 Pro trafi do Europy szybciej niż się spodziewaliśmy

OnePlus zmienił strategię – OnePlus 10 Pro zadebiutował tylko w Chinach i wciąż czekamy na jego międzynarodową premierę. Okazuje się jednak, że prawdopodobnie nie będziemy musieli czekać na nią tak długo, jak się spodziewaliśmy.

Reklama

Kiedy premiera OnePlus 10 Pro w Europie?

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że producent przestał nas rozpieszczać. Poprzednie generacje można było kupić w Polsce od razu po premierze, choć wiele osób mogły przed tym powstrzymywać wysokie ceny na start. Skończyło się jednak dobre – OnePlus 10 Pro zadebiutował tylko w Chinach i wciąż czekamy na jego międzynarodową premierę. Zapowiada się na to, że odbędzie się ona szybciej niż się spodziewaliśmy.

Do tej pory mówiło się, że najnowszy flagowiec marki OnePlus wyjdzie poza Chiny dopiero w okolicach kwietnia br. Według najnowszych, choć wciąż nieoficjalnych informacji, stanie się to znacznie wcześniej, bo już w marcu 2022 roku. Nadal nie znamy dokładnej daty premiery w Europie, ale zainteresowani tym modelem klienci mogą już zacząć szykować pieniądze na zakup tego high-enda.

Cena OnePlus 10 Pro zaczyna się w Chinach od 4699 juanów za wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Konfiguracja 8 GB/256 GB kosztuje natomiast 4999 juanów, a 12 GB/256 GB – 5299 juanów. Dla porównania, OnePlus 9 Pro kosztował na start od 4999 do 5999 juanów, a w Polsce od 4299 złotych (8 GB/128 GB) do 4699 złotych (12 GB/256 GB).

Oznacza to, że OnePlus 10 Pro może być tańszy od OnePlus 9 Pro, aczkolwiek na finalną cenę wpływ ma wiele czynników, a niektóre z nich są bardzo zmienne, jak kursy walut czy sytuacja w segmencie półprzewodników. Należy bowiem pamiętać, że producenci wciąż zmagają się z ich niedoborami, co z kolei wpływa na ich ceny – są zdecydowanie wyższe niż przed kryzysem.

smartfon OnePlus 10 Pro smartphone

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że wcześniej, bo już w lutym 2022 roku, w Europie zadebiutuje OnePlus Nord N20, a w kwietniu rozpocznie się proces udostępniania smartfonom marki Androida 12 ze zunifikowanym interfejsem. Ponadto w tzw. międzyczasie ofertę producenta uzupełnią nowe telewizory i słuchawki.