Operatorzy - wyścig

Najszybszy internet mobilny w grudniu 2021 roku. Który operator go oferował?

Play? Plus? Orange? T-Mobile? Zobaczmy, kto z „wielkiej czwórki” oferował na koniec roku najszybszy internet mobilny.

Pomiary szybkości internetu mobilnego w Polsce

Najszybszy internet mobilny to dość ogólne określenie, jednak dzięki testerom rozproszonym po całej Polsce, można wysnuć pewne wnioski na temat jakości usług świadczonych przez poszczególnych operatorów.

W grudniu RFBenchmark, dzięki danym zebranym od tysięcy użytkowników specjalnej aplikacji, podsumował 266766 pomiarów. Przy wykorzystaniu technologii LTE przeprowadzono 94,87% testów jakości i szybkości Internetu mobilnego, a WCDMA około 5,23%. Najczęściej dokonywano pomiarów w zasięgu sieci Play (33,5%) i Orange (32,7%). Mniej popularne były sieci Plus (18,9%) oraz T-Mobile (15%).

T-Mobile liderem statystyk

W grudniu to T-Mobile stanęło na najwyższym stopniu podium w w zestawieniu dotyczącym średniej szybkości pobierania danych. Zagwarantował je wynik 46,1 Mb/s. Kolejna sieć, Orange, była tylko nieznacznie słabsza – z 42 Mb/s. Już znacznie gorzej poszło Fioletowym z Play (34,4 Mb/s) i Plusowi (27,7 Mb/s).

Play może sobie pogratulować także najszybszym wysyłaniem danych. Nieznacznie, ale jednak, udało się wyprzedzić pod tym względem Orange – 19,8 Mb/s kontra 19,5 Mb/s. Niższe wartości odnotowali testerzy T-Mobile (18,5 Mb/s) oraz Plusa (17,1 Mb/s).

Jeśli chodzi o najniższą wartość ping, to prowadzenie w tabeli objęło Orange, po uzyskaniu wyniku 30,9 ms. Kolejne miejsca zajęły sieci: T-Mobile (31,0 ms), Play (31,8 ms) i Plus (39,0 ms).

Ponieważ nadszedł nowy rok, oczekujemy kolejnych miesięcy zmagań operatorów sieci komórkowych w kwestii szybkiego internetu mobilnego. Nie można się zatrzymywać!