OnePlus kończy wsparcie dla popularnych modeli smartfonów

Choć zanosiło się na to już od listopada poprzedniego roku, na potwierdzenie smutnych wieści mamy teraz oficjalny wpis na forum. Dwa modele OnePlusa z serii 6 nie będą już dłużej wspierane.

Reklama

OnePlus 6 tylko z Androidem 11

W porównaniu do OnePlus 5, „szóstka” była dużym krokiem naprzód, jeżeli chodzi o wygląd. Z flagowego produktu firmy zniknął fizyczny guzik u dołu, a ekran sięgnął górnej krawędzi urządzenia, otrzymując powszechnego już w dzisiejszych czasach „notcha”. Wersja 6T, wydana dwa kwartały później zastąpiła wcięcie u góry węższą łezką, przeniosła czytnik linii papilarnych z pleców pod wyświetlacz i powiększyła ekran z 6,21 do 6,48 cala.

OnePlus 6T
Źródło: OnePlus

Wszystko co dobre, kiedyś się jednak kończy, i OnePlus 6 oraz 6T nie otrzymają już więcej aktualizacji. Informacja została przekazana przez przedstawiciela firmy na oficjalnym forum.

Po trzech dużych aktualizacjach […], ponad 60 buildów w zamkniętej becie, oraz 30 buildów w otwartej becie nadszedł czas, aby zamknąć pewien etap i ogłosić koniec wsparcia programowego dla OnePlus 6 oraz 6T.Abdul B. pracownik firmy OnePlus

Oznacza to, że Oxygen OS w wersji 11.1.2.2. udostępniony w listopadzie w 2021 roku będzie dla smartfonowego duetu ostatnią oficjalną aktualizacją. Szanse na pojawienie się Androida 12 na OnePlus 6 i 6T bezpośrednio od producenta są zatem zerowe.

Choć może być to cios dla właścicieli OnePlus 6 i 6T, firma wywiązała się ze swojej obietnicy trzyletniego wsparcia dla swoich urządzeń. Pierwszy z duetu zadebiutował bowiem w połowie 2018 roku wraz z Androidem 8.1 Oreo. OnePlus 6T pojawił się później w tym samym roku i niedawno świętował swoje trzecie urodziny.

Choć w smartfonowym świecie 3-4 letnie smartfony zaczynają przejawiać oznaki starości, OnePlus 6 trzyma się całkiem nieźle. Znam kilku właścicieli, którzy wciąż posiadają swoje modele i nie narzekają na jego wydajność. Wygląd urządzenia również może się podobać – duże notche i czytniki linii papilarnych na pleckach wcale się aż tak mocno nie zestarzały. Jestem przekonany, że pomimo braku Androida 12, zadbane OnePlus 6 i 6RT z pewnością wytrzymają w dobrych rękach jeszcze kilka lat.