Xiaomi dyskretnie potwierdza: Mi Mix 4 zadebiutuje w tym roku

Firma Xiaomi postanowiła puścić oczko do wszystkich tych, którzy czekają na kolejną odsłonę serii Mi Mix. Jest już właściwie pewne, że przynależący do niej smartfon zadebiutuje w 2021 roku.

Reklama

W ramach serii Xiaomi Mi Mix na rynku ukazywał się smartfony, które były dla producenta swoistym poletkiem doświadczalnym. Innowacyjne koncepcje, takie jak radykalne (w tamtych czasach) zmniejszenie ramek czy przeniesienie przedniej kamerki do podbródka urządzenia, uzupełniały bardzo wydajne podzespoły. Nie może zatem dziwić, że miłośnicy tej chińskiej marki wprost pokochali kolejne Mi Miksy.

Od premiery jej ostatniego przedstawiciela – Xiaomi Mi Mix 3, wkrótce minie 3 lata (pomijając odświeżoną wersję z obsługą 5G i koncept Mi Mix Alpha, który nie trafił do sprzedaży). To najwyższy czas, by zaprezentować następcę.

Czy nowy Mi Mix zadebiutuje? Firma pyta klientów

Na grafice opublikowanej przez oficjalne konto Xiaomi w serwisie Weibo, widzimy kontur smartfona oraz pytanie, czy Mix zadebiutuje w tym roku. Łatwo się domyślić, że to nic innego, jak tylko pierwsza, oficjalna zapowiedź Mi Mix 4, tyle że bardzo dyskretna i z ukłonem w kierunku sympatyków marki.

Xiaomi Mi Mix 4 fot. Xiaomi
fot. Xiaomi

Nic nie wiadomo

Poza umieszczoną wyżej grafiką, o nowym smartfonie Xiaomi nie wiadomo właściwie niczego. Możemy się jednak spodziewać, że nie zabraknie w nim topowego układu SoC, mocnego zestawu aparatów i czegoś, czym firma postanowiła zaskoczyć wszystkich. Co to będzie? Przekonamy się już w tym roku.