KFA2 Slider
źródło: KFA2

KFA2 oficjalnie wchodzi do Polski. Co ma do zaoferowania?

KFA2 to jeden z przodujących producentów kart graficznych, który na świecie jest szerzej znany jako GALAX. Od lat na polskim rynku debiutują karty tej firmy, które są znane m.in. z wysokiej jakości i wydajności. Jak się okazuje, marka zamierza bardziej rozgościć się w naszym kraju, rozwijając m.in. media społecznościowe czy marketing. Co więcej, portfolio producenta zostało uzupełnione o nowy sprzęt dla graczy, który jest bardzo rozsądnie wyceniony.

KFA2 to już nie tylko karty graficzne, lecz pełna oferta sprzętu dla graczy

Jak już wcześniej wspomniałem, marka w głównej mierze zajmuje się produkcją kart graficznych z serii GeForce RTX (nie tworzy niereferencyjnych Radeonów). Na zagranicznych rynkach można znaleźć na półkach sklepowych także pamięci operacyjne DDR5 (m.in GALAX GAMER w wersji LEGO), jednak w Polsce firma dotychczas oferowała wąski zakres produktów.

mysz KFA2 Slider mouse
źródło: KFA2

KFA2 oficjalnie wchodzi do Polski, dzięki czemu możemy liczyć na jeszcze większe rozszerzenie oferty. Już teraz dostępne są trzy nowe produkty skierowane do graczy, które zostały bardzo dobrze wycenione.

Pierwszym z nich jest mysz KFA2 SLIDER-01, wykorzystująca sensor Instant A725F o maksymalnej rozdzielczości 7200 DPI. Ponadto ma ona na pokładzie aż 8 programowalnych przycisków, przełącznik marki Boyue oraz pełne oświetlenie RGB, którym można zarządzać przy pomocy oprogramowania producenta – Xtreme Tune Gear. Myszka została wyceniona na 89 złotych i można ją zakupić w sklepie x-kom.

W ofercie marki znajdziemy także klawiaturę mechaniczną KFA2 STEALTH-03, która bazuje na niebieskich przełącznikach Outemu. Klawiatura ma strefowe podświetlenie, cechuje się pełną budową z dodatkowym blokiem numerycznym, a w zestawie znajduje się dodatkowa podkładka pod nadgarstki. Oprogramowanie Xtreme Tune Gear przyda się tu w przypadku tworzenia makr i do sterowania podświetleniem. Klawiatura kosztuje 219 złotych.

Dopełnieniem zestawu będą słuchawki KFA2 SONAR-04, cechujące się przede wszystkim dźwiękiem przestrzennym 7.1. Ponadto są wyposażone we wzmocniony pałąk z polimeru, a nauszniki mają diody gwarantujące podświetlenie RGB. Słuchawki zostały wyposażone w mikrofon i są kompatybilne z komputerami osobistymi, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X oraz Nintendo Switch. Producent wycenił je na 129 złotych.