Kangurek KAO 2022 - źródło: IGN )

Kangurek Kao (2022) jeszcze dzisiaj otrzyma grywalną wersję demonstracyjną

Tate Multimedia odpala promocję swojej najnowszej gry w najlepszy możliwy sposób. Kangurek Kao otrzyma wersję demonstracyjną, ekskluzywnie na platformie Steam. Dzięki temu, wszyscy będą mogli sprawdzić przygody polskiego torbacza – i to już niedługo!

Pięściami rusz i znikaj już

Choć premiera najnowszej gry z kangurkiem jest planowana na lato 2022, twórcy z Tate Multimedia już dzisiaj podzielą się z nami jej wersją demonstracyjną. W nią zagramy już od godziny 19:00, czyli w sam raz na wieczorne testowanie. Wiadomość ta wywołała wielkie poruszenie wśród wszystkich fanów klasycznej gry, a samo studio podzieliło się małym fragmentem rozgrywki.

Jedno jest pewne – z pokazanej rozgrywki wynika, że odświeżony Kao będzie poruszać się szybciej i zwinniej niż kiedykolwiek wcześniej. W przebitkach można zobaczyć skoki na trampolinach oraz walkę z żabami. Pozostaje jednak zadać pytanie – jak to wszystko sprawdzi się w praktyce? Klasyczne gry z kangurkiem miały tendencje do pożyczania elementów z większych platformówek, dlatego ciekawi mnie co tym razem zainspirowało Tate Multimedia do stworzenia nowej produkcji.

Kangurek Kao naprawdę powraca

Przedstawiciele Tate Multimedia niedawno udzielili bardzo ciekawego wywiadu dla gamesindustry.biz, który polecam przeczytać. Kaja Borówko (Head of Publishing) wspomina, że większość zespołu deweloperskiego grała wcześniej w klasyczne gry z Kao, dlatego ich ekscytacja z powodu udziału w tym projekcie sięga zenitu. Samo to napawa optymizmem, wiedząc jak świetne gry potrafi zrodzić miłość do kultowych IP.

Dla całego zespołu jest wyzwaniem, by wystrzelić polskiego kangurka w rejony popularności takich marek jak Crash Bandicoot czy Spyro the Dragon. Jest to możliwe, ale kluczowe będzie stworzenie produkcji, przez którą ludzie zechcą powracać do tego uniwersum. Platformówki wracają do łask, a Kangurek Kao jest tego kolejnym dowodem.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że dzisiejsze demo usatysfakcjonuje fanów polskiej maskotki, dostarczając również deweloperom wskazówek i porad od graczy. Jeżeli ich rady zostaną wykorzystane w mądry sposób, możemy spodziewać się latem fantastycznego hitu. A tymczasem, niecierpliwie czekamy na publiczną wersję demonstracyjną! Kangurek Kao ukaże się latem 2022 roku na komputerach PC i konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S, Xbox One oraz Nintendo Switch.