Elden Ring

Elden Ring błyszczy na nowym zwiastunie

Premiera Elden Ring zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu twórcy podzielili się z graczami nowym zwiastunem, w którym zaprezentowano, jak zaprojektowana jest rozgrywka i czego konkretnie możemy się po niej spodziewać. Trzeba przyznać, że robi to naprawdę duże wrażenie!

Reklama

Elden Ring – nowy król gatunku soulslike?

FromSoftware od lat słynie z dostarczania najlepszych gier z gatunku soulslike. Mowa o tytułach, które doprowadzają do szaleństwa przez niesamowicie wymagający poziom trudności. Rozgrywka koncentruje się wówczas głównie na walkach z potężnymi bossami, których można pokonać wyłącznie dzięki odpowiedniej kombinacji ciosów, taktyce i szybkości.

Jako że premiera Elden Ring będzie miała miejsce już w ten piątek, czyli 25 lutego, twórcy wrzucili do sieci trailer pokazujący najważniejsze elementy rozgrywki. Sporo się tu dzieje – zaprezentowano m.in. system walki oraz mechaniki rozwoju postaci. I ten ogromny, otwarty świat – oj, całość robi wrażenie. Osobiście już zacieram ręce i nie mogę się doczekać, kiedy oddam się gamingowej rozpuście przeplatanej okrzykami wściekłości z powodu niezliczonych śmierci. Łapcie zwiastun i dajcie znać, co o nim myślicie:

To jeszcze nie koniec

Jeśli jesteście PC-towcami, to dodatkowo powinien zainteresować Was screenshot z opcjami graficznymi. Jak widzicie, będzie można dostosować grę pod własne preferencje i możliwości komputera.

Elden Ring
źródło: Dsogaming.com

Dla osób niewtajemniczonych kilka słów wprowadzenia. Elden Ring to gra typu soulslike, która otwiera zupełnie nowy rozdział w historii gatunku. Zamysłem twórców było stworzenie tytułu bazującego na sprawdzonych schematach wymagających walk z przeciwnikami, ale w nieco odświeżonej formule. Znacznie większy nacisk położono bowiem na samą fabułę, zaimplementowano otwarty świat, szereg nowych mechanik i możliwości rozwoju bohatera. W grze będzie też dostępny wierzchowiec, dzięki któremu będziemy mogli się szybciej przemieszczać.

Warto dodać, że nad ścieżką fabularną czuwał sam George R.R. Martin – twórca Gry o Tron. Elden Ring oferuje piękną, szczegółową oprawę graficzną, która świetnie odzwierciedla mroczny klimat gry. Dla urozmaicenia zabawy dodano również tryb kooperacji. Gra trafi na PC oraz konsole PlayStation 4, XONE, PlayStation 5 i Xbox Series X.