(fot. Tabletowo.pl)

Korzystanie z Apple Music na Windows stanie się lepsze? Niestety, wciąż bez zmian

Jedną z głównych zmian, która zostanie wprowadzona wraz z macOS 10.15 Catalina, będzie pozbycie się iTunes. Zostanie ono rozbite na trzy oddzielne aplikacje. Co jednak z oprogramowaniem na Windows?

Użytkownicy Windows pozostaną z iTunes

Apple zawsze priorytetowo traktował własną platformę, co akurat nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Aplikacje wydawane na konkurencyjne systemy operacyjne często wypadają zauważalnie gorzej, co może skutecznie zniechęcać do korzystania z usługi firmy Tima Cooka.

iTunes w macOS Mojave (fot. Tabletowo.pl)

iTunes już w wydaniu na macOS jest ociężały i oferuje stanowczo zbyt wiele funkcji, aby być postrzegany jako dość lekka aplikacja do słuchania muzyki, taka jak Spotify. Jeszcze gorzej jest w przypadku wersji udostępnianej na Windows. Owszem, można z niej korzystać, ale momentami należy uzbroić się w cierpliwość i ewentualnie zaparzyć sobie melisę.

Użytkownicy komputerów Mac otrzymają niebawem trzy nowe aplikacje, które miejmy nadzieję okażą się produktami znacznie lepszymi od iTunes. Rozbudowane oprogramowanie zostanie bowiem podzielone na aplikacje Muzyka, Podcasty i Apple TV, podobnie jak ma to miejsce na iOS.

Apple Music w macOS Catalina fot. Apple

Niestety, zmiany te nie dotyczą Windowsa. Osoby preferujące system operacyjny Microsoftu wciąż będą musiały korzystać z iTunes. Oznacza to, że do synchronizacji danych z iPhonem nadal trzeba będzie używać tego narzędzia. Nie zmieni się też nic w kwestii dostępu do Apple Music.

Co jednak dalej z kupioną muzyką?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które przez lata zgromadziły dużą kolekcję muzyki w sklepie iTunes. Cała biblioteka nie przepadnie wraz z wydaniem macOS 10.15 Catalina. Zakupione piosenki zostaną przeniesione do aplikacji Muzyka. W nowym odtwarzaczu znajdą się również utwory wcześniej zgrane z płyt CD i innych nośników.

Nie zniknie też możliwość synchronizacji iUrządzeń z komputerem Mac. Całość będzie dostępna z poziomu Findera, co jak najbardziej należy uznać za zmianę w dobrym kierunku.

WWDC 2019

Zapraszamy do naszej relacji z tegorocznej konferencji WWDC. Apple przedstawił na niej nowe wydania swoich systemów operacyjnych – iOS 13, macOS 10.15 Catalina, iPadOS i watchOS 6. Ponadto firma Tima Cooka pokazała komputer skierowany dla profesjonalistów i znacząco usprawniony Apple CarPlay.

źródło: Ars Technica