iPhone 14 pierwsze wrażenia apple
(fot. Mateusz Budzeń, Tabletowo.pl)

iPhone to obiekt pożądania Polaka. Liczby mówią same za siebie

Urządzenia Apple od początku rozbudzają wyobraźnię klientów na całym świecie. iPhone’y również w Polsce cieszą się ogromną popularnością i wiele osób chce je kupić. Potwierdzają to też najnowsze dane z popularnej platformy.

Jak smartfon, to często iPhone

Do iPhone’ów przylgnęła łatka „drogich smartfonów”, mimo że przed falą ostatnich podwyżek były relatywnie przystępne cenowo. Niestety, niekorzystny – patrząc z perspektywy złotego – kurs dolara sprawił, że Apple podniosło ceny swoich urządzeń, co w połączeniu z inflacją i powszechną drożyzną sprawiło, że ponownie znalazły się one poza zasięgiem dużej części klientów.

apple iphone logo
fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl

Mimo to mieszkańcy Polski wciąż chcą kupować smartfony Apple, szukając ich w różnych miejscach, na przykład na OLX. Według najnowszych danych, udostępnionych przez największy serwis ogłoszeniowy w Polsce, iPhone był najczęściej wyszukiwaną frazą w kategorii elektronika we wrześniu 2022 roku – użytkownicy wpisali ją aż 300 tysięcy (!) razy, i to tylko w jednym miesiącu. Dla porównania, ogólne hasło telefon wyszukano 81 tysięcy razy.

Platforma podaje również, że w trzecim kwartale 2022 roku już co siódmy Polak szukał na niej sprzętów elektronicznych, a liczba użytkowników, zainteresowanych tą kategorią, zwiększyła się rok do roku o 10%. Największe zainteresowanie zakupami elektroniki przypada jednak na listopad, w końcu to właśnie w tym miesiącu wypada Black Friday oraz Cyber Monday i konsumenci szukają najlepszych ofert w internecie.

Nie przestają tego robić też w grudniu, szukając prezentów na Mikołajki oraz święta Bożego Narodzenia, po których rozpoczyna się sezon poświątecznych wyprzedaży – to też okazja do upolowania ciekawej promocji na upatrzony sprzęt elektroniczny.

Czego Polacy szukają najczęściej na OLX?

Na tej platformie można znaleźć mnóstwo przeróżnych ogłoszeń, ale jeśli chodzi o elektronikę, to oprócz iPhone’ów, użytkownicy szukali najczęściej również lodówek (138 tysięcy wyszukiwań), telewizorów (123 tysiące), pralek (89 tysięcy), laptopów (75 tysięcy), monitorów (54 tysiące) i mikrofalówek (51 tysięcy).

Aktualnie na największej platformie z ogłoszeniami w Polsce dostępnych jest ponad 22 mln ogłoszeń, w tym ponad 1 mln w kategorii Elektronika, z czego ofert na iPhone’y jest ~20,5 tys. Jeśli zaś wpiszemy w główną wyszukiwarkę nazwę smartfona Apple, pokaże się ponad 49 tys. ofert, jednak nie wszystkie to oferty sprzedaży urządzenia.