iPhone'y 12 będą wprowadzane etapami. Na niektóre modele poczekamy dłużej 18 iPhone 12

iPhone’y 12 będą wprowadzane etapami. Na niektóre modele poczekamy dłużej

Nie mamy dobrych wiadomości dla fanów Apple, którzy czekają na najmniejszego lub największego z tegorocznych iPhone’ów. Niewykluczone, że będą musieli trochę poczekać na możliwość kupna nowego smartfona.

Nowe iPhone’y zadebiutują w dwóch etapach

Jeśli nie wystąpią nowe, poważne problemy, to wszystkie topowe iPhone’y zobaczymy na konferencji Apple planowanej na wrzesień. Owszem, zostaną zaprezentowane i niewykluczone, że pojawią się w internetowym sklepie firmy z Cupertino, aczkolwiek na wysyłkę pierwszych egzemplarzy trzeba będzie poczekać. Apple oficjalnie ogłosiło, że sprzedaż ruszy dopiero w październiku lub listopadzie.

Nowych szczegółowych związanych z wprowadzeniem iPhone’ów 12 do sprzedaży dostarczył serwis DigiTimes. Według informacji pochodzących ze źródła będącego blisko łańcucha dostaw, cały proces zostanie podzielony na dwa etapy. Jako pierwsze zadebiutują 6,1-calowe modele, czyli iPhone 12 Max i iPhone 12 Pro. Natomiast najmniejszy, 5,4-calowy model, a także największy, mający aż 6,7 cala smartfon, będzie można kupić później.

iPhone 12.
iPhone 12 – nowe kolory (fot. EverythingApplePro)

Nienazwane źródła twierdzą, że dostawy części do 6,1-calowych „Dwunastek” już się rozpoczęły. Natomiast w przypadku dwóch pozostałych modeli, dostawy mają wystartować pod koniec sierpnia. Nie zostały jednak podane żadne konkretne terminy. Pojawiają się jednak głosy, że pierwszy etap sprzedaży wystartuje w październiku, a drugi dopiero w listopadzie.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Podany scenariusz jest jak najbardziej prawdopodobny. Apple już stosowało podobną praktykę w przeszłości. iPhone X i XR, mimo iż zadebiutowały na wrześniowych konferencjach wraz z innymi modelami, to w sprzedaży pojawiły się później.

iPhone 12 – bez rewolucji, ale zapowiada się całkiem interesująco

Tegoroczna oferta Apple ma składać się z aż czterech topowych iPhone’ów. Wszystkie otrzymają nowe, zauważalnie zmienione wzornictwo z bokami inspirowanymi iPadem Pro, a także ekrany wykonane w technologii OLED. Notch niestety nie zniknie, aczkolwiek niektóre plotki wskazują na jego zmniejszenie. Prawdopodobnie z tyłu nadal będzie znajdować spora wysepka z kamerami.

Nie zabraknie nowych procesorów, lepszych aparatów i innych usprawnień. Nie wiadomo jednak, czy klienci w zestawie dostaną ładowarkę – podobno Tim Cook zamierza się jej pozbyć, zostawiając tylko kabel Lightning.

Polecamy również: