(fot. EverythingApplePro)

iPhone 12 Pro – więcej RAM to marne pocieszenie po usunięciu ładowarki

Premiera tegorocznych, topowych iPhone’ów coraz bliżej. W związku z tym, czeka nas wysyp nieoficjalnych informacji. Właśnie poznaliśmy szczegóły dotyczącego dostępnej pamięci RAM.

Reklama

iPhone 12 Pro z dodatkową pamięcią operacyjną

Wszystkie trzy zeszłoroczne smartfony Apple otrzymały 4 GB RAM. Owszem, to znacznie mniej niż konkurencja z Androidem, ale mimo tego użytkownicy raczej nie narzekają na brak wydajności. Ten stan nie będzie jednak trwał wiecznie – rosnące możliwości iOS i coraz bardziej rozbudowane mobilne aplikacje mogą w końcu sprawić, że pamięci zacznie brakować. Apple najwidoczniej chce się przygotować na ten scenariusz i w tym roku dołoży więcej RAM-u.

Tajemniczy użytkownik Twittera, posługujący się nickiem L0vettodream, opublikował post sugerujący, że iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zapewnią 6 GB RAM, czyli o 2 GB więcej od swoich poprzedników – 11 Pro i 11 Pro Max. Z kolei tańsze modele, czyli iPhone 12 i iPhone 12 Max mają nadal oferować 4 GB RAM, identycznie jak zeszłoroczna „Jedenastka”.

iPhone 12 – specyfikacja i cena.
Cztery iPhone’y 12 – specyfikacja. (fot. AppleInsider)

Należy zwrócić uwagę, że wspomniany L0vettodream użył wyłącznie określeń „Professional 6 GB” i „General 4GB”, aczkolwiek, jak zauważa serwis AppleInsider, opublikowane informacje mają dotyczyć nadchodzących smartfonów z Cupertino. “Professional” odnosi się do iPhone’ów z linii Pro, a „General” oznacza tańsze, podstawowe warianty.

Przedstawione plotki potwierdza Jon Prosser, któremu zawdzięczamy wiele sprawdzonych informacji o planach Apple. Warto dodać, że pierwsze wzmianki o 6 GB RAM w wariantach Pro pojawiły się w zeszłym roku. Wówczas informacje dostarczył serwis MacRumors, powołując się na źródła będące blisko łańcucha dostaw Apple.

Co z ładowarką w pudełku?

Nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które planują zakup tegorocznych iPhone’ów. Ostatnio pojawiły się informacje, że Apple planuje zrezygnować z dołączania słuchawek EarPods i ładowarek do pudełka. Ponadto, firma przeprowadziła nawet ankietę, pytając użytkowników o wykorzystanie starych ładowarek, co może sugerować, że faktycznie w planach jest znaczne wyszczuplenie pudełka.

Twórca EverythingApplePro, jednego z najpopularniejszych kanałów o produktach Apple na YouTube, również jest przekonany, że Tim Cook planuje pozbyć się ładowarek. W pudełku znajdzie się bowiem tylko iPhone, kabel Lighting i instrukcja. Cóż, Apple zarobi więcej na akcesoriach, a użytkownicy… otrzymają w ramach pocieszenia mniejsze pudełko.

Polecamy również: