Apple pyta właścicieli iPhone’ów, co robią ze starymi ładowarkami. Czyżby coś sugerowało?

Ładowarka do iPhone’a to standardowy element zestawu sprzedażowego. Mówi się jednak, że wkrótce może się to zmienić. Teraz poniekąd wskazuje na to samo Apple, bowiem producent właśnie pyta posiadaczy swoich smartfonów, co robią z nieużywanymi zasilaczami.

Ładowarka to jedno z najważniejszych akcesoriów do każdego urządzenia wyposażonego w akumulator, szczególnie jeśli jest on szczelnie zamknięty w obudowie i nie da się go samodzielnie wyjąć w dowolnym momencie. Jednocześnie do niemal każdego sprzętu elektronicznego w zestawie sprzedażowym dodawany jest zasilacz, przez co w większości domów jest ich od zatrzęsienia i część z nich może nawet nie być w ogóle używana.

Apple pyta właścicieli iPhone’ów, co robią ze starymi ładowarkami

Jak informuje serwis 9to5Mac, Apple rozsyła do posiadaczy iPhone’ów ankietę, w której pyta, co zrobili z ładowarką po tym, jak wymienili smartfon na nowszy model. Co ciekawe, producent precyzuje, że chodzi mu dokładniej o sam zasilacz, który wpina się do gniazdka, a nie kabel łączący go z urządzeniem.

ładowarka do iPhone'a 11 Pro Max
iPhone 11 Pro Max wraz z dodawaną w zestawie sprzedażowym ładowarką 18 W (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Użytkownicy mają do wyboru kilka odpowiedzi:

  • sprzedałem wraz z iPhonem,
  • zgubiłem,
  • oddałem członkowi rodziny lub przyjacielowi,
  • wciąż używam w domu,
  • cały czas używam poza domem (w pracy, szkole bądź innym miejscu),
  • nadal mam, ale już jej nie używam.

Jak zauważa serwis 9to5Mac, nie jest to pierwsza ankieta tego typu, jaką Apple rozsyła do użytkowników swoją produktów. W przeszłości producent pytał posiadaczy MacBooka Pro o 3,5 mm złącze audio, ale ono wciąż jest obecne na pokładzie komputerów z tej linii.

W przypadku iPhone’a pojawiły się jednak nieoficjalne doniesienia, że Apple planuje przestać dodawać ładowarkę do zestawu sprzedażowego, a jednocześnie też wycofać ze sprzedaży zasilacze 5 W i 18 W, a na ich miejsce wprowadzić nowy, 20 W.

Ładowarka do iPhone’a – potrzebna czy nie?

Ładowarka do iPhone’a może stać się więc akcesorium opcjonalnym, które zapewne wówczas automatycznie byłoby sugerowane przy zakupie nowego smartfona z oferty Apple. Według wielu naszych Czytelników, którzy już posiadają sprzęt tej marki, nie byłoby to dużym problemem, jednak już tak w przypadku osób po raz pierwszy kupujących iPhone’a.

Jak tak dłużej się zastanawiam, usunięcie ładowarki z zestawu sprzedażowego nie musi być aż tak głupim pomysłem, bowiem chyba większość z Was ma w domu mnóstwo zasilaczy, z których nie korzysta, bo do ładowania używa jednego-dwóch.

Z drugiej strony, w przypadku Apple należy się spodziewać srogiej ceny za oryginalną ładowarkę 20 W, więc z tego punktu widzenia taki krok byłby niekorzystny dla klientów, którzy po raz pierwszy kupują iPhone’a.

Czas jednak pokaże, jak będzie naprawdę, bo Apple najwyraźniej samo się jeszcze „czai” i nie podjęło ostatecznej decyzji odnośnie tego, czy ładowarka do iPhone’a ma być elementem wyposażenia zestawu sprzedażowego, czy nie.