(fot. EverythingApplePro)

iPhone’y 12 Pro z ekranami 120 Hz. Poznaliśmy prawdopodobne ceny

Tegoroczne iPhone’y nie będą rewolucją, ale mimo tego zapowiadają się całkiem interesująco. Według najnowszych informacji, Apple ma szykować większy zestaw usprawnień.

Reklama

iPhone’y 12 Pro z odświeżaniem 120 Hz i skanerem LiDAR

EverythingApplePro wraz z Maxem Weinbachem ponownie podzielili się nieoficjalnymi informacjami o nadchodzących smartfonach z Cupertino. Wcześniej już dowiedzieliśmy się, że modele z dopiskiem „Pro” otrzymają główną kamerę 64 Mpix, lepszy tryb nocny, obsługę 5G i akumulatory o większej pojemności.

Według nowych doniesień, Apple ma w mniejszym i większym iPhonie 12 Pro zastosować ekran z odświeżaniem 120 Hz. Nie będzie to jednak stała wartość. Podobnie jak iPadach Pro z technologią ProMotion, iPhone będzie dynamicznie przełączał się między trybami 60 Hz i 120 Hz, aby wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Zastosowanie ekranu 120 Hz nie musi oznaczać, że nowe smartfony zaczną częściej prosić o podłączenie do ładowarki. Na pokładzie znajdą się bowiem większe akumulatory – iPhone 12 Pro Max ma zapewniać 4400 mAh.

W materiale udostępnionym na popularnym kanale EverythingApplePro na YouTube wspomniano również o notchu. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, nie zostanie on usunięty, ale będzie zauważalnie mniejszy.

(fot. EverythingApplePro)Zmian doczeka się również główna, umieszczona z tyłu kamera. Ulepszona stabilizacja obrazu w połączeniu ze szybszym autofocusem ma przełożyć się na lepsze zdjęcia w gorszych warunkach oświetleniowych. Warto dodać, że we wcześniejszym filmie EverythingApplePro informował o dodaniu możliwości aktywacji trybu nocnego w ultraszerokątnym obiektywie.

Wzorem nowych iPadów Pro, obok obiektywów pojawi się skaner LiDAR. Celem jest zapewnienie lepszych wrażeń podczas korzystania z rozszerzonej rzeczywistości. Ponadto, ma on poprawić jakość zdjęć portretowych. Kolejną nowością będzie 3-krotny zoom optyczny.

iPhone’y 12 – rozmiary, ceny i inne informacje

Jon Prosser, mający na koncie sprawdzone przecieki, także postanowił podzielić się informacjami o tegorocznych iPhone’ach. Firma Tima Cooka ma wprowadzić do sprzedaży cztery modele – dwa warianty podstawowej „Dwunastki” i dwa warianty modelu Pro.

(fot. EverythingApplePro)

iPhone 12 ma dostać 5,4-calowy wyświetlacz OLED, który zostanie stworzony przez BOE. Użytkownik do dyspozycji otrzyma 4 GB RAM i zależnie od wersji 128 lub 256 GB na dane. Z tyłu nadal będzie znajdować się kamera zbudowana z dwóch obiektywów. Natomiast boki smartfona będą wykonane z aluminium. Jego większy brat, najpewniej sprzedawany pod nazwą iPhone 12 Max dostanie 6,1-calowy ekran OLED wykonany przez BOE. Należy spodziewać się również większego akumulatora. Pozostałe elementy będą identyczne lub ewentualnie pojawią się niewielkie różnice.

iPhone’y z linii Pro mają trafić do oferty Apple w dwóch podstawowych wersjach. Pierwsza to 6,1-calowy ekran OLED, druga to 6,7 cala. Za produkcję obu wyświetlaczy będzie odpowiadał Samsung. Jon Prosser potwierdził zastosowanie ekranów 120 Hz z technologią ProMotion.

(fot. EverythingApplePro)

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max mają mieć 6 GB RAM, a więc o 2 GB więcej względem poprzedników. Podstawowe warianty mają startować od 128 GB pamięci na pliki. Dostępne będą jeszcze wersje z 256 i 512 GB. Ponownie dowiedzieliśmy się, że z tyłu znajdą się trzy obiektyw oraz skaner LiDAR. Boki całej konstrukcji zostaną wykonane ze stali nierdzewnej.

Warto zauważyć, że najmniejszy model z „Dwunastek” będzie o 50 dolarów tańszy od iPhone’a 11, który w dniu premiery został wyceniony na 699 dolarów. Natomiast za wariant Max, mający identyczną przekątną ekranu, trzeba będzie zapłacić o 50 dolarów więcej. Z kolei podstawowe wersje iPhone’ów 12 Pro będą startować od identycznej kwoty, jak ich zeszłoroczni poprzednicy. Według Jon Prosser, ceny będą przedstawiać się następująco:

  • iPhone 12 128/256 GB – 649/749 dolarów
  • iPhone 12 Max 128/256 GB – 749/849 dolarów
  • iPhone 12 Pro 128/256/512 GB – 999/1099/1299 dolarów
  • iPhone 12 Pro Max 128/256/512 GB – 1099/1199/1399 dolarów

Polecamy również:

Jabłuszko = magnes na klientów. To smartfon Apple sprzedawał się najlepiej w Q1 2020

źródło: MacRumors, EverythingApplePro, FPT