iPhone 11 Pro Max

iPhone’y 12 jednak z ogromnym notchem i skanerem LiDAR tylko w Pro Max

Tegoroczne iPhone’y mogą okazać się nudniejsze niż zakładaliśmy. Według nowych informacji, Apple pozostawi dużego notcha, a skaner LiDAR będzie zarezerwowany wyłącznie dla najdroższego wariantu.

Reklama

iPhone’y 12 – bez notcha, z małym notchem albo jednak z dużym

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wzornictwa wszystkich iPhone’ów, które zadebiutowały po premierze modelu X, jest wycięcie na górze ekranu, określane notchem. No dobrze, wyjątkiem jest iPhone SE 2020. Mimo pojawienia się dwóch generacji smartfonów, notch w ogóle się nie zmienił – nadal jest naprawdę duży.

iPhone 12 – pierwsze plotki sugerowały usunięcie notcha. (fot. @BenGeskin, Twitter)

Owszem, do wycięcia można się przyzwyczaić, tym bardziej, że w większości sytuacji nie przeszkadza w użytkowaniu urządzenia. Problem jest jednak inny – obecnie wygląda ono przestarzale i po prostu nie pasuje do topowego, drogiego smartfona. Nic więc dziwnego, że fani iPhone’ów, dla których często ważny jest wygląd sprzętu, wyczekują zmian w tej kwestii.

Reklama

Nadzieje na zmiany w wyglądzie przodu iPhone’a zapewniły pierwsze plotki dotyczące tegorocznych premier Apple. Zespół Tima Cooka miał pozbyć się wycięcia, a czujniki i moduł Face ID miały znaleźć się w wąskiej ramce. Cóż, kolejne nieoficjalne informacje były już mniej optymistyczne – owszem notch pozostanie, ale będzie zauważalnie mniejszy. Niestety, najbliższa przyszłość wycięcia może być jeszcze mniej atrakcyjna. Według twórcy kanału EverythingApplePro na YouTube, Apple pozostanie przy dużym notchu, identycznym jak w iPhonie X.

Koncept iPhone’a 12 Pro Max z mniejszym notchem. (fot. EverythingApplePro)

Co ciekawe, EverythingApplePro we współpracy z Maxem Weinbachem, który może pochwalić się dostarczeniem wielu sprawdzonych przecieków, zapowiadał wcześniej zmniejszenie notcha. Niewykluczone, że Apple faktycznie planowało zmiany w tej kwestii, ale finalnie pojawiły się problemy techniczne lub inne przeszkody.

Mamy jeszcze jedną złą wiadomość dla fanów produktów z logo nadgryzionego jabłka. EverythingApplePro dodaje, że skaner LiDAR, który zadebiutował wraz z iPadem Pro 2020, nie trafi do mniejszego modelu Pro. Lepsze doświadczenie podczas korzystania z rozszerzonej rzeczywistości ma zapewnić tylko najdroższy z tegorocznych iPhone’ów, czyli 6,7-calowy model 12 Pro Max.

iPhone’y 12 – pozostałe nowości

Serwis GizChina, powołując się m.in. na wypowiedź Rossa Young, dyrektora generalnego DSCC, donosi o zmianach szykowanych przez Apple. Większość z opublikowanych informacji jest zgodna z wcześniejszymi plotkami.

Dostępne wersji koloryczne modeli Pro. (fot. QQ)

Dowiedzieliśmy się, że iPhone’y 12 z linii Pro otrzymają ekrany z odświeżaniem 120 Hz. Obudowa będzie smuklejsza niż w zeszłorocznych modelach – 6,7-calowy iPhone 12 Pro ma mieć grubość 7,4 mm, czyli o około 10% mniej niż iPhone 11 Pro Max (8,1 mm). Dodatkowo, pojemność akumulatorów w obu modelach Pro nie przekroczy 4400 mAh, do pudełek nie zostaną dołączone słuchawki, a kolor nocnej zieleni zostanie zastąpiony granatowym wariantem.

Polecamy również: