smartfon iPhone 11 smartphone
Jest i on! Oto notch, wciąż tak samo duży jak w iPhonie X.

Nowe iPhone’y z mniejszym notchem, bo coś innego zajmie więcej miejsca

Ogromny tzw. notch w ekranie to znak rozpoznawczy iPhone’a od premiery iPhone’a X w 2017 roku. Czas jednak mija, a Apple stoi w miejscu, podczas gdy konkurencja poszła już daleko do przodu. Zmiana nadejdzie dopiero w tym roku, wraz z nowymi smartfonami z iOS, których premiera zaplanowana jest na jesień. Producent z Cupertino musi zmniejszyć wycięcie w wyświetlaczu, ponieważ coś innego zajmie więcej miejsca.

Reklama

Niektórym osobom ogromny tzw. notch w nowych iPhone’ach nie przeszkadza, mimo że konkurencja z Androidem już dawno od niego odeszła i pokazała, że wycięcie w ekranie może być znacznie mniejsze. Apple zdaje się tym nie przejmować, ponieważ zastosowało identyczne rozwiązanie także w modelach z 2018 i 2019 roku. Wygląda jednak na to, że producent w końcu zredukuje wielkość notcha, ale nie z własnej, nieprzymuszonej woli, a z konieczności.

Reklama

Nowe iPhone’y z mniejszym notchem, bo coś innego zajmie więcej miejsca

Według najnowszych doniesień, które opublikowano na kanale FRONT PAGE TECH w serwisie YouTube, jesienią 2020 roku Apple zaprezentuje cztery smartfony. Noszą one oznaczenia kodowe D52G, D53G, D53P i D54P. Wszystkie będą miały ekran z mniejszym wycięciem oraz produkowany z wykorzystaniem 5-nm litografii procesor Apple A14 z modemem 5G, aczkolwiek tylko dwa ostatnie z ww. mają obsługiwać łączność piątej generacji w standardzie mmWave.

Podstawowy iPhone 12 ma być dostępny w dwóch wersjach: z 5,4- i 6,1-calowym wyświetlaczem (w obu przypadkach OLED). Jeden i drugi zaoferuje podwójny aparat główny oraz aluminiową ramkę z płaskim wykończeniem. Modele z dopiskiem „Pro” pojawią się zaś w odsłonach z 6,1- i 6,7-calowym ekranem (także OLED). One otrzymają już po trzy aparaty na panalu tylnym, które wesprze LiDAR, zastosowany po raz pierwszy w najnowszych iPadach Pro.

źródło: FRONT PAGE TECH

Rozbudowany moduł aparatach w iPhone’ach 12 Pro podobno zajmie tak dużo miejsca, że to właśnie dlatego Apple zmuszone jest zmniejszyć rozmiary notcha w ekranie. Przy okazji skorzystają na tym podstawowe iPhone’y 12 z mniej zaawansowanym aparatem, ponieważ producent zapewne będzie chciał zachować spójność w całej serii z „12” w nazwie.

Ramka w iPhone’ach 12 Pro ma być wykonana ze stali nierdzewnej i również będzie miała wykończone na płasko krawędzie.

iPhone 12 Pro – aparat 64 Mpix, większy akumulator, 5G i notch

iPhone 12 Pro – aparat 64 Mpix, większy akumulator, 5G i notch

Źródło: FRONT PAGE TECH via PhoneArena

Reklama