iPadOS 16 (fot. Apple)

iPady wreszcie skończą z marnowaniem miejsca na ekranie blokady

Lubimy dostosowywać urządzenia elektroniczne do naszych potrzeb. W końcu to one mają służyć nam, a nie my im. Tablety bywają jednak nieco zaniedbywane pod względem możliwości personalizacji systemu. Apple przypomniało sobie więc o iPadach.

Dostosowywanie ekranu blokady w iPhone’ach

Niestandardowe opcje wyglądu blokady ekranu pojawiły się po raz pierwszy w urządzeniach Apple wraz z aktualizacją systemu do iOS 16. Wtedy to wierni fani systemu Android śmiali się nieco z posiadaczy iPhone’ów, że oto będą mogli oni spersonalizować element, który już od dawna był modyfikowany przez właścicieli smartfonów z systemem Google.

I rzeczywiście, kwestia umieszczania na ekranie blokady widżetów to coś, czego w iPhone’ach nie widziano od zarania dziejów. Style proponowane przez system są naprawdę przyjemne dla oka, a animowane tapety i efekt głębi świetnie się sprawdzają.

Z pewną dozą zazdrości na to wszystko patrzyły osoby trzymające na kolanach iPady. Tablety Apple, choć zbliżone programowo do iPhone’ów nie otrzymały możliwości personalizacji ekranów blokady wraz z iPadOS 16. I to się właśnie zmieni.

iOS 16 ekran blokady. Podobny zyskają iPady
(fot. Apple)

iPady wreszcie wykorzystają swoje duże ekrany

Z jednym można się zgodzić: dodatkowa przestrzeń dostępna dzięki sporym wyświetlaczom iPadów aż się prosi o zagospodarowanie w czasie wyświetlania ekranu blokady. W iPhone’ach można wrzucić tam widżety pogody, dostosować styl zegara czy wyświetlać galerię zdjęć. Informator posługujący się na Twitterze nazwą @analyst941 twierdzi, że wraz z iPadOS 17 takie same opcje trafią na tablety Apple.

Ten sam człowiek na długo przed premierą iPhone’a 14 Pro twierdził, że gigant z Cupertino zastosuje technologię Dynamic Island do ukrywania brzydoty przednich sensorów w smartfonie, co rzeczywiście sprawdziło. Jest więc szansa, że i tym razem się nie myli.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje systemy iOS 17 oraz iPadOS 17 na wydarzeniu WWDC 2023, które zaplanowane jest na 5 czerwca. Jeśli więc oczekujemy, że nasz iPad stanie się trochę ładniejszy w momencie wyświetlania ekranu blokady, to pilnie wyczekujmy informacji na temat nowości w systemie Apple dla tabletów. Z pewnością o nich napiszemy!