fot. Katarzyna Pura | Tabletowo.pl

W iOS 17.4 pojawi się nowy komunikat. Użytkownicy będą musieli go potwierdzić

Dla użytkowników iPhone’ów mieszkających w Unii Europejskiej aktualizacja iOS 17.4 będzie jedną z największych w historii. Apple zamierza w niej wprowadzić spore zmiany. W związku z jedną z nich będzie wyświetlany specjalny komunikat.

Nowy komunikat w iOS 17.4

Od dłuższego czasu wiemy, że iOS 17.4 będzie naprawdę znaczącą aktualizacją w Unii Europejskiej. Apple wprowadzi zmiany, które pozwolą dostosować system operacyjny do nowych wymogów. Wśród nich dostaniemy możliwość instalowania aplikacji spoza App Store. Warto tutaj zaznaczyć, że od początku to właśnie App Store był jednym słusznym sklepem z aplikacjami i grami, ale niebawem się to zmieni.

Jak wynika ze zmian zauważonych w wersji beta iOS 17.4, firma Tima Cooka zamierza wprowadzić nowy komunikat. Będzie on wymagał od użytkownika potwierdzenia przed zainstalowaniem aplikacji. Co ciekawe, pojawi się on zarówno w przypadku innych źródeł, jak i App Store. Prawdopodobnie Apple w ten sposób chce uniknąć oskarżeń o stosowanie praktyk szkodzących konkurencji.

Warto jeszcze zauważyć, że wspomniany komunikat będzie wyświetlany również w sytuacji, gdy wcześniej potwierdziliśmy zainstalowanie aplikacji w App Store za pomocą biometrycznego zabezpieczenia – Touch ID lub Face ID. Wypada dodać, że po prostu informuje on, że App Store chce zainstalować aplikację, a my musi to dodatkowo potwierdzić.

Wszystko wskazuje, że omawiany komunikat niekoniecznie spodoba się części użytkowników. Po prostu może zostać uznany za irytujący. Z drugiej strony, jego zadaniem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa – musimy wyrazić zgodę, że faktycznie chcemy zainstalować aplikację. Owszem w przypadku App Store nie ma on większego sensu, ale jeśli chodzi o aplikacje z innych źródeł może być jednak pomocny.

Kiedy pojawi się iOS 17.4?

Według serwisu 9to5Mac, oficjalna premiera iOS 17.4 powinna nastąpić między 4 a 6 marca. Oznacza to, że na duże zmiany, które wpłyną na sposób korzystania z iPhone’a, nie musimy długo czekać. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem iOS 18 podobno ma być naprawdę dużą aktualizacją, aczkolwiek w jego przypadku możemy mówić o globalnych zmianach, a nie tylko na terenie UE.